29 Nis 2008

Merhaba

Çocukluğundan beri bebek hayalleri kuran, evcilik oynayan bir insan olmadım. Barbi bebeğim vardı ancak bir stilist edasıyla kıyafet dikerdim ona. Ki zaten barbi bir anne tipinden son derece uzaktır.

Bu bloga neden başladım.

Sanırım hamileyim. (Test pozitif ama henüz doktora gitmedim) Bu benim için oldukça tuhaf ve heyecan verici bir durum. Konu hakkında oldukça bilgisizim. Bu süreç zarfında deliler gibi okuyup, garip garip şeyler öğreneceğimi düşünüyorum. Bazı bilgilere ulaşırken zorlandım. (Daha başlamadan zor bi işmiş. ) Belki arada foto koyarım.

İçerden bir bakış olacağını umuyorum.
Bir de korkularım var. Sanki hissiz olacakmışım gibi geliyor. Tam hissedemiyorum bir türlü. Bebeği çok istiyoruz. Öyle genlerimizi aktarmak için filan da değil. Ne bileyim garip bir içgüdü müdür, aşkımızın mevyesi durumu mudur. İstiyoruz. Klasik anlamda aile olalım, türü devam ettirelim de değil. Yapamadıklarımızı yapsın değil, kendi ailelerimizin hatalarını telafi değil. Geleceğe inanmak değil. Sebebi ve sonucu yok. Böyle de sorumsusuz bir yandan. Tek bildiğimiz onun gelişini istiyoruz. Adama ilk kez bakıp aşığım ulen dediğim andan beri istiyorum. Sevgili de öyle. Bir anlamda kutsanma resmen. Bir yandan da garip bir hissizlik.

Dur bakalım yazdıkça açılırız.

5 yorum:

olmadık işler peşinde dedi ki...

Merhaba:D)))
Ha-haa!! :)) evet aynen uyuyor tanıma... gerçi senin "merhaba" daha çok Ela hanım teyzeye sanırım...

Adsız dedi ki...

Merhaba, hissizlik ( fakat içten bir acaba gerçek mi durumu )ve doktor için bekleme durumu bende de var. Bu arada hissizlik duygularımın normal olduğunu anladım :)
Burada ( LA ) maalesef gelecek haftaya kadar öğrenemiyorum. Çünkü önce aile doktoru randevusu sonrasında jinekolog randevusu :C
Umarım herşey yolundadır..
Sevgiler T.Ç.P.

Evimizdekiordu dedi ki...

Ben aşığım ulen kismina takildim ;)). Bu bloglar genelde cocuklarimiza hatıra. Ne güzel daha hamilelik haberinde bağlamışsın.

Evimizdekiordu dedi ki...

Ne güzel daha hamilelik haberini alinca baslamissin. Tebrik ederim.

Evimizdekiordu dedi ki...

Ne güzel daha hamilelik haberini alinca baslamissin. Tebrik ederim.