21 May 2008

Bebişin Kalp Atışları
Dün doktordaydık ve yavruşun kalp seslerini dinledik. Küüt Küüüt küüüt diye atıyordu gümbür gümbür. Hayatımda duyduğum en heyecan verici sesti. Sanki fantastik bir kurmacadan çıkmış hayata düşmüştü. Sanki bir düşünceydi önce sonra ete kemiğe bürünmüştü. Bir an dünya durdu. İçimde bir kalp daha var ve gümbür gümbür atıyor. Nasıl olur? Bir yandan inanılmaz bir mucize, bir yandan çevremizdeki tüm insanlar bu mucizeyi yaşadı. Hem çok sıradan, hem eşsiz. “O da ana kuzusu” lafının anlamını anlar gibi oldum. Kim olursa olsun onu karnında taşıyan kişi için özel ve mucizeydi herkes bir zamanlar.

İçinde bir can taşımak, bir kalbe ev sahipliği yapmak inanılmaz. İlk kez kendimi çok harmonik hissettim. O ses ben, sevgili, evren hepsi bir resmin parçasıydı hepsi tek yürekti gibi. İçim çok rahatladı. Derin bir oh.. Bebiş sağlıklı, keyfi yerinde. Maşallah. Böyle de gider inşallah.

Sürekli değişiyor, hızına yetişmek mümkün değil. Harıl harıl çalışıyor yavrum içerde. Türlü aşamalardan geçiyor. Mesela bu hafta kuyruğu küçülecek. Evrim mucizesi işte. Şekilden şekile giriyor ve insan oluyor. Bu mucize değil de nedir?

İşte böyle sevgili okuyucular. Yavruş ve ben iyiyiz. Güzel günler göreceğiz…

Hiç yorum yok: