9 Eyl 2008

Huysuz Anne Düşünceleri

24. haftamızdayız ve raporlu olarak evdeyiz. Kum döküyormuşuz. Sancılar gelip gidiyor. Bir yandan baş ağrısı, bir yandan duygusal iniş çıkış, bir yandan kocaman olmuş karına hakim olamama. Bir yandan da evde olsam da iş stresi beni geriyor. Raporun saçma bir şey olduğuna karar verdim. Evdeyken işi daha çok düşünüyorum.

İş yerindeki uygulamaların da etkisi var. Doktor diyor ki bir hafta yatarak dinlenmen lazım. Rapor yazıyor ama özel olduğu için 2 günden fazla geçerli değil. Bu defa ssk doktoruna gitmek gerek. Bunun için ssk numaramla soyadımın eşleşmesi gerek ki önce sskya gidip bunu halletmem gerek. Ee ama benim yatmam lazımdı? Şu işlemleri yapacağıma sancılaırmla işe gitsem daha çok eğlenirim gibi geliyor. İstiyorum ki bazı özel kuruluşlar olsun ve sizin bürokratik işlemlerinizi halletsin. Verin vekalet nufüs cüzdanı çıkarsın ssk yapsın ne bileyim. Böyle durumlarda Allahtan yatalak hasta değilim dite şükredesi geliyor insanın. Gerçekten zor durumdakiler ne yapıyor? Çile. Belki de bu ülke bize sabırlı olmayı öğretmek için kendince oyunlar oynuyor.

Son derece huysuzum. Homur homur homrudanmak istiyorum ve istedikçe de homurdanacak gerçek sebepler çıkıyor. Derhal bu huyumu bırakmalıyım.

Doğum olayını konuşmak çok tatsız geliyor bana. Nüfus idaresinde otururken kadınlar gelip Allah kurtarsın dediler. Denirmiş. Ne ilginç değil mi? Belki şunu kastetmişlerdir, bu bir tünel. Girişi belli çıkışı belirsiz. Ortada çıkmak yok. Sonuna kadar gidecen, o bebek çıkacak bir şekilde. Belki budur.

Sonra sonsuz yorumlar, bilen bilmeyen. Herkes uzman maşallah. Sezeryan yaptırmıyor musun? Neden? Aa nasıl amniyosentez yaptırmazsın? Filan filan. Şunu ye, bunu içlerden kustum zaten. Bol su iç. Süper fikir, bunu kimse söylememişti bak iyi oldu.

İnsanlar yardım etmeye çalışıyorlar tamam da bence dünya

1- Kendisini hiç ilgilendirmeyen konularda soru soranlar olmasa (adı ne olacak? sana neee? )

2- Hiç bir bilgisi olmayan konularda konuşma mecburiyeti hissedenler olmasa

daha mutlu bir yer olacak.

Halbuki sessizlik ne güzel şey.

Hiç yorum yok: