16 Eyl 2008

Mucize Sensin

Mucizelere inanmamak üzerine eğitiliyoruz. Toplum, eğitim, kitaplar filan. Ancak onların hedeflediği kişi sen değilsin. Onlar vasatı hedefliyorlar. Tam ortada duranı. Hayal kırıklığına uğramaya meyilli olanı. Bedelini ödemeye yanaşmayanı. Sen öyle olmayacaksın.

Daha fazla zeki olmak ya da en güzel olmak değil. Sıradanlık zihinde başlıyor, sıradanlığa inanmamakla. Ortalama bırak eğitimcilerin hedefi. Senin hedefin alacağın notlar, geçeceğin sınavlar değil. Seni sevecek standart birini bulup evlenmek değil. Bunlar ortalama hedefler. Sana göre değil. Gideceksen en uzağa, çıkacaksan en yükseğe ve gerçek aşk ve tutku dışında hiçbir şeye evet demeden. Ne istiyorsan sonuna kadar. Ellerinin ucunda milyonda bir ihtimal dedikleri başkalarının. Başkalarına inanma.

Onlar korkuturlar çünkü hayal kırıklığına uğramanı istemezler. Seni tanımazlar bilmezler. Seni bir sen bilebilirsin. Sen biliyorsan doğrudur.

Başkalarını dinleme. En önemlisi budur. Senden başkası bilmez. Bir tek sen bilirsin sınırlarını. Sınırları yaratan zihnin çünkü. Umarım sınırsızca hayal kuran biri olursun. Özgür ruh. Beni ya da babanı dinlemezsin. Ne de öğretmenlerini, bizler sadece kendimizi biliyoruz çünkü. Umarım kimselere de karışmazsın.

Olasılık hesapları başkaları için. Milyonda bir sensin. Milyonda bir olamayacaklar üzülmesin diye o hesaplar. Senin için değil. Kendini bırakma. Ol.

Sen kral ol, krallık arkandan gelecektir. Kral olmadığında, gelse de akar geçer.

Ne deha doğuştan, ne bilgi. Karamsar olma. En büyük dileğim. Sınırsız enerji, neşe ve inanç. Ve mizah duygusu bitmek bilmeyen. Öğrenme tutkusu.

Hiç yorum yok: