12 Kas 2008

Zaman İlerliyor...

Neler oldu neler... Siparislerim geldi kargoyla. Artik yavrunun emzikleri tamam. Meme ile ilgili alinacak hersey yerli yerinde. Bütün yatirimi memelere yaptik. Sonracigima banyo ihtiyaçlari asagi yukari tamam. Listeyi güncelleyip duruyorum. Hepsini almasam da en azindan listede olsun. Açik nokta kalmasin. Hem belki baskalarina da yardimi olur.

Az önce mide yanmasi basladi yine. Allah Rennie adli mucize ilaci bulanlardan razi olsun. Evde kalmadi saniyordum, ilaç kutusunda görünce gözlerime inanamadim.

Bugün yine yogadaydim. Çok hos ve rahatlatici. Gözlerini kapattip bebegi görmeye baslayinca insan tuhaf oluyor. Bugün yataginda uyurken hayal ettim. Kiz kardesim ilk dogdugunda uzun uzun seyretmistim. Insan inanamiyor. O zaman sekiz yasindaydim. Saatlerce bakakalmistim. Simdi daha da tuhaf. Böyle yumuk yumuk hallerde uyurken hayal ediyorum, insan delirebilir.

Zaman yaklastikça insan sabirsizlasiyor. Küçükken bir an önce büyümek isterdim, o nedenle yasimi hep fazla söylerdim. Simdi de gebelik haftami iyimser bir sekilde üste yuvarladigimi farkettim. Zaman geçsin, artik gelsin istiyorsun bir yandan. Bir yandan tadini çikarmak istiyorsun. Yogada tuhaf tuhaf hareketleri yapiyorum ancak yürürken yoruluyorum. Karnimi tasimak zor geliyor. Belki fotografini koyarim yarin.

Akşam üstü sevdiğimiz bir arkadaşımızla buluştuk. Bütün konum bebek, hamilelik ve ekonomik krizden ibaret. Bouncer markalarını, yatakları, emzikleri ve General Motorsun ekonomik durumunu, Philipsin Kocaelide fabrika kapattığını biliyorum. İşe gitmediğim için işle ilgili konuşamıyorum. Bir de rüyalarım. Sıkıcı bir insan olma yolunda ilerliyor muyum acaba? Bir arkadaşımızın bebeği olduğunda yirmi dört saat ondan bahsetmeye başlamıştı, kakasının renginden tutun, yediği yemeğe kadar. Öyle olmamalıyız.

Yarından tezi yok çalışmaya başlıyorum. Gireceğim bir sınav var, tarihi belirlendi. Sıkı çalışırsam geçerim. Kafamı gebelikten bir miktar uzaklaştırmalı ve odaklanmalıyım. Evet. Daha çok var çünkü, nerden baksan altı hafta. Bir buçuk ay eder...

Hiç yorum yok: