10 Ara 2008

Hamile Halleri

Sırt Ağrıları İçin Tavsiyeler
Hamilelikte sırt ağrılarından yakınmış Kuzunun Annesi, ben de bir yoga hareketi tavsiye etmek istiyorum burdan. (Kedi - İnek hareketi)
Tabi önce nefes alıp, biraz rahatlamak gerekiyor. Sonra dikkatlice, kendini zorlamadan gösterilen hareketi bir kaç kere yapmak. Sırtı o kadar rahatlatıyor ki...
Bebek Eşyaları
Tavsiyelere uyarak Hacı Şakirin sabun tozundan almıştım. Bugün bebeğin ilk etapta kullanacağı bütün eşyaları bir güzel yıkadım, astım. Şu ana kadar paketlerinden olsun çıkarmamıştım. Sanki kıyafet değil de süs ürünü gibi davranıyor insan bir süre. Sanırsınız Nasa tarafından üretilmiş, dokunsan bozulacak astronot kıyafeti. Oysa sevgilinin de dediği gibi abartacak bir durum yok, ellemeye kıyamadığını bir kaç hafta sonra keyfince pisletiyor olacak. Derhal normalleşmeli. Ben de hepsini paketlerinden çıkardım, etiketlerini söktüm bi güzel yıkadım. Ohh hem temiz, hem yumuşacık oldular. Bebe eşyalarında tavsiye edilen sıcaklık genelde 40 dereceydi bu arada.

Çamaşırlar yıkanıp misler gibi kokunca bana da bir rahatlık geldi. Demek ki, bu meseleden huzursuz olmuşum. İkeadan vakti zamanında aldığım bir dolap içi bölüştürücüsü vardı. Çekmeceye koyuyorsunuz ama bir sürü küçük gözünüz oluyor. Onu da bir güzel yıkadım, bebeğin şapkaları ayrı, eldivenleri ayrı, çorapları ayrı, altları, üstleri ayrı olsun filan diye düşündüm. Pratik olacak mı göreceğiz ama o kadar minikler ki bir geniş çekmeceye sığacak gibiler.

Hastane Çantası
Elim değmişken bir kaç hafta önce hazırlamış olduğumuz çantayı tekrar gözden geçirdim. Şu anki envanter şöyle (Hastane Çantası)

Diğer Hazırlıklar
Çantayı hazırlayınca biraz daha rahatladım. Bir yandan da insan heyecanlanıyor. Annem gelip bir süre bizle kalacak. Çalışma odasını onun rahat edebileceği bir odaya dönüştürdük, bilgisayarlar salona geldi. Şu anda startup şirket kuran tiplere benziyor salonumuz. Pcler, printerlar, kitaplıklar salonda. Her türlü yazılım işiniz itinayla yapılır diye cama asmamız kaldı. Sevgilinin eli benim Pcye değince, bunun kasasını değiştirelim dedik. Yeni kasa aldık ancak, power bizim boarda uymuyor. 24 pin sorunsalı varmış. Yarın dönüştürücü bakacağız. Yeni bir de sabit diskim oldu. Çocuklar gibi şeniz.

Bebeğin eşyalarını ellemek çok iyi geldi. Hem bir daha elden geçirmiş oldum. Hem de bir güven geldi. Öyle kapalı kapalı durduklarında insana yabancı geliyormuş. Şimdi bebeğin küveti ve banyo ürünleri banyoya gitti. Alt değiştirme aparatları bir araya geldi. Yani sanki evin bir elemanı oluyor gibi yavaş yavaş eşyalar dağılınca. Ona özel bir de çamaşır sepeti aldık. Yaşasın.
Hazırız.

Evin temizlenmesi gerek, bir ara onu da halledeceğiz, bir yardımcı gelecek ve yapacak. Onu ben yapamam. Ama düzenleme kısımlarını bizim halletmemiz lazım.

Son adet tarihine göre beklenen tarih 25 Aralık. Tam 2 hafta var.
Benim isteğim şöyle 19 Aralık gibi gelsin. O zaman tam hazır oluruz, herşeyimizle.

Ben biraz sıkıldım hamile olmaktan. Bugünlere kadar iyiydi de, bu uykusuzluk, bu hareketlerde zorlanma ve sınırlarda gezen karın beni yordu. Bence bu son haftalar anneyi doğuma ikna etmek için böyle. Hamile olmak insanı mutlu eden bir süreç. İnsan bitsin istemiyor, nasıl alışıcam diye düşünüyor. Bugünlerde bu fikrim değişti, çıksın gelsin kucağımızda hoplasın modundayız. Özellikle baba adayı. Ona kalsa bugün doğurayım hemencecik:)

Biraz rahatlayıp tekrar uyumayı deneyeceğim.
İyi geceler...

Bugün kızımla Blackmore's Night dinledik iş yaparken. Pek hoşumuza gitti.

Hiç yorum yok: