1 Mar 2009

Ama ne gündü - Such a Perfect Day

Just a perfect day,
Problems all left alone,
Weekenders on our own.
It's such fun.

Just a perfect day,
You made me forget myself.
I thought I was someone else,
Someone good.
Lou ReedAma ne gündü! Sabah kalktık yedide. Maşallah maşallah kızımıza. Güzel bir kahvaltı yaptık, kocaman. Biraz film izledik. Sonra baktık hava çok güzel. Yavruyu giydirdik güzel güzel. Kendimiz de giyindik. E-bebek'e gittik. Puşetimizi aldık. Kararsızdık ama otokoltuğumuza uyan chiccodan aldık. Bebiş bir süre anakucağında gidecek, sonra o kalkacak ve diğer koltuk takılacak filan. Karışık işler karar vermesi zor. Emzirme zamanını tam ayarlayamadık fakat. Evden çıkmadan meme verdim, daha tam acıkmamıştı. Gittik biraz zaman geçti. Acıktı Eloş. Metrekaresi düşük, metreküpü yüksek bir emzirme odası vardı. Bir güzel emdi Ela. Sonra altını değiştirdik.Gittik biraz daha baktık arabalara, sonra tekrar emmek istedi Ela. Tekrar emdik. Karar verdik, arabamızı aldık, yola koyulduk. Dedik, çıkmışken bir de caddeye gider miyiz, gideriz. Caddede Zuzu kafe var. Çocukluların dostu kafe. Tabi Ela henüz çok küçük, o nedenle kafe tam bize uygun değil. Ama sigara içilmeyeceğine emin olduğumuz bir yer diye gittik. Eloş uyudu, bizler güzel güzel yemeğimizi yedik. Yemekler bitti, Eloş bastı yaygarayı, "yeter yahu sizin keyfinizi mi bekliycem bebeğim bennn"dedi. Kalktık, yola koyulduk. Bizimki gene acıkmıştı ama ev gerçekten çok yakın hemencecik gideriz dedik. Demez olaydık, inanılmaz bir trafik. Eloş ağlar. Neticede arabada emzirdim. Sonra eve geldik. Sonra banyomuzu da yaptık. Şimdi içerde uyuyor Ela Hanım.

Ne çok ilke imza attık bugün. Kızla dışarı çıktık, alışveriş ve dışarda yemek. Oh my god. Doğumdan sonra benim ikinci dışarda yiyişim. Doğumdan önce bebekte üç beş tur atarım, sevgilimi koluma takarım tipi bir insan değildim ama, yine de bol gezerdik. Biraz daha mobil olacağımızı bilmek hoşuma gitti.

Sağlık ocağına gidip verem aşımızı olacağız bu hafta. Yeni puşetimizle gider miyiz acaba? Mart geldi, bahar geldi. Geldi bahar ayları, gevşer gönül yayları demişler. Bakalım nasıl olacak. Bebeğimi koluma takarım, caddede üç beş tur atarım. Evet neden olmasın.
İyi geceler tüm dostlara....

12 yorum:

havvanur dedi ki...

oh ohh sefan olsun kıss düşmanların çatlasın inş:))hava soguktu ama güzeldii bende kızlarımla gezdim pusetin hayırlı olsun bol bol güzel havaların keyfini çıkartıp kilolardan kurtuluruz özgür annecimmm sevgilerrr:)))

Ozgur dedi ki...

Sevgili Havvanur, değil mi ya:) Nerde hareket, orda bereket. Kızla eve kapandık, hava alamıyoruz diye üzülüyordum. Bakalım yavaş yavaş çıkacağız dışarı. Kilolar da belki açık havayı sevip kaçarlar...

Anne ve Bebisi dedi ki...

Cok sevindim senin adina/sizin adiniza :) Devami gelir insallah :)

Adi gibi cok guzel bu Ela kiz masallah :))

Ayşe dedi ki...

oooohh... masallah size... buyudunuz de arabalara bile oturur oldunuz. dedigin gibi bahar da geldi, simdi koy kizikoyu arabasina, pitir pitir yuruyus yapin bagdat caddesinde... sonra da ben gelince ben de katilirim size! ") cok sevgiler.

Ozgur dedi ki...

Sevgili Anne ve bebişi, çok teşekkür ederiz.Bir enerji geldi, hadi bakalım. Verelim negatifi toprağa...
sevgiler:)

Ozgur dedi ki...

Özledik Ayşe Teyzemiz. Hep beraber gezelim, kahveler içelim inşallah:) Eloş da lafa karışır artık. Hımmm diyor bazen, Eahh diyor. Aaa diyor. Lafa karışıyor sevimli sincap.

Birinci Tekir Şahıs dedi ki...

Oğluş Mayıs başı gelse Haziran'da atarım kendimi sokaklara, Temmuz sonunda denizlere bile gireriz, kumdan kale dikeriz diye hayaller kurmaktayım ama okudukça pek de kolay olmayacak gibi görünüyor... Neyse,anneyle kızını tebrik ederiz, gezmelere devam :)))

k.i.s.d. dedi ki...

Ah bu kuzu çok tatlı, ahh. Canım benim maşallah. Benim de bebişim doğsun, biz de Chicco pusetimize atlayalım, biz de gezelimmm biz deeee:)

Ozgur dedi ki...

Birinci Tekir Şahıs,
Şimdi kış zorluk biraz da orada. Lahana gibi giyiniyoruz. Yavru üstüste, bende palto, kazak. Aman üşümesin...
Yazın tiril tiril gezersiniz, çok da keyifli olur bence:)
Yani düşün emzirmek için bile aşılması gereken ne çok engel var:(

Ozgur dedi ki...

k.ı.s.d,
daha once gozumden kacmıs. sizin puşet ve oto koltuğunun kırmızısı var bizde de.
Ohh takım olur gezeriz...

Ozgur dedi ki...

k.ı.s.d,
daha once gozumden kacmıs. sizin puşet ve oto koltuğunun kırmızısı var bizde de.
Ohh takım olur gezeriz...

Adsız dedi ki...

Koltuktaki yazıları okumaya mı çalışıyor Eloş?

Sevgiler...