15 Mar 2009

İlk Pantolon...

Eski pantolonlarımdan birine girmiş olmanın mutlu gururu içerisindeyim. Benim için büyük başarı. Emzirme ve Ela ile Kuzu kuzu danslarımız sayesinde birazcıcık incelebildim sanki. Yihuuu.

Eloşla zaman akmakta. Bazen yorgun, bazen tam bir sarhoşluk halinde. Gülünce insan öyle mutlu oluyor ki, içinde öyle bir katıksız sevinç oluyor ki... Nasıl anlatsam. Hani küçükken hiç beklemediğiniz bir anda büyükler hadi lunaparka filan derler. Endişesiz, saf, engin bir sevinç kaplar içini, o çocuksu his. Delirecek gibi olursun, inanamazsın bir an. İşte o hissin aynısını buldum tam. Eloş bir gülsün, kocaman gülsün. Aklını kaçırabilir insan. Zihin boşalıyor, sadece mutluluk. Yani keyif veren maddeler arasına eklemeleri gerek. Zaten yavru anneye güldüğünde, annenin beyninde salgılanan kimyasallar bazı keyif veren maddelerde salgılananlarla aynıymış. Uçmama şaşmamalı.

Anneanne ve dedemiz geldi. Evde bir bayram havası. Eloş sevindi ama şaşkın biraz. Ne kadar da büyümüş... Ahhh ah. Daha da büyüsün, tıpış tıpış yürüüüsün.

Tam uyumadan önce eee eeee eee aaaa gibi bir sesler çıkarıyor. Biz bunu yaşlı teyzeler inler ya hani ona benzetiyorduk. Annem kendine ninni söylüyor olabileceğini söyledi ve çok mantıklı geldi. Bir melodisi var. Daha neler göreceğiz bakalım. Her gün ayrı bir macera.

7 yorum:

Ayşe dedi ki...

ne guzel anlatmissin yine... cok mutlu oldum- demek ninni soyluyormus kucuk hanim, neden olmasin? ay yerim onu ya... cok selamlar.

havvanur dedi ki...

özgür pantolonların içine sığmana kendim kadar sevindim ben hala dubayım:((bebekler kendi ninnilerni sölüyor şimdiki çocuklar reankarnasyon gibi:((anne ve babanda hoşgelmişler ne güzel dinlenirsin artık hade byby

Ozgur dedi ki...

Evet Ayse Teyzesi. Mırıl mırıl söylüyor bişiyler:)))
selamlar burdan da.

Ozgur dedi ki...

Sevgili Havvanur, Oy ne mutluluk. Ben de dubayım ama en azından umut var demek ki:)
Teşekkürler yorum için... selamlar...

yeliz dedi ki...

ay çok sevindim pantolona:) insan nasıl motive oluyordur kimbilir. hamile pantolonlarım popomdan düşmekte ancak eski pantolonlara yaklaşmak da mümkün değil bu aralar. fena bir dönem, eskilere sığdığım günleri özlemle bekliyorum:)

Ozgur dedi ki...

Sorma Yeliz...
Pantolona kadar ben de hamile kiyafetlerine devam ettim. Hamileyken guzel olan seyler simdi sekilsiz bi de. Çok fena...
Sabır, sabır.
Hala tontonum, pantolonlar çok fit değil ama olsun. Bi yerden başladık...

yok ki dedi ki...

Ozgur,
Su mutluluk tarifin ne kadar guzel!
Uzun zamandir sayfani sadece okuyup bir yorum birakmadan gidiyordum.
Cok sevincli bir haber aldim ben. Kardesim gibi yakin kuzenim hamileymis. Hemen senin ilk hamileligini anladigin donemlerin yazilarini okudum. Ne kadar cok benziyor onun anlattiklarina. Ona da tavsiye ettim seni okumasini.
Yazdiklarinin haricinde var mi tavsiyelerin bu cok yeni hamile kuzene?
Sevgiler