18 Mar 2009

Neler Oluyor Hayatta...


En son pantolon oldu demişim. Diyiş o diyiş. Meğer onu bekliyormuşum ki, kendimi dışarılara bir attım, pir attım:)

Neler oldu yazmayalı... Mesela Ela ile ilk kez Avrupa yakasına geçtik. Köprüden geçtik. Anneye sadece pantolon değil, etekler, gömlekler, çizmeler olmaya başladı. Resmi giyinip, görüşmeye bile gittik. Kuaföre gittim, saçlarımı kestirdim, fönlendim. Manikür de yaptıracağım ama bakalım yavaş yavaş. Bugün annem, Eloş ben aldık puşeti, bankaya gittik. Bankaya girerken, oo müşteri profiliniz ne kadar gençleşmiş dediler:) Bu vesileyle bu güzel güneşte güzel güzel yürüdük. Eloş biraz bakındı, biraz uyudu.

Haftasonu anneanne ve dede ile gülücükler, oyunlar eşliğinde geçti. Artık kahkaha da var. O bir gülüyor, biz evcek on gülüyoruz ne güzel, ne güzel. Şaka maka 3. ayın sonuna geliyoruz. Artık yavaş yavaş iş durumlarını düşünmeye başladım. Pompa, süt, sağmak, bakıcı durumlarını düşünmeye başlamalı ki işe güce dönünce sorun olmasın. Kriz olmasa çok daha rahat olacağım İnsan önünü göremeyince tek maaş risk mi diye düşünüyor insan. Bu hükümet filan derken belirsizlik. Politikaya mı girsem?

Hayat akıp gidiyor, düzene giriyorsun, düzen değişiyor, tekrar düzene giriyorsun. Halimden memnunum. Kızıma bayılıyorum. Geçen gece sevgiliyle caddeye gittik. Aylar sonra ilk kez sarı dolmuşa bindim. Taksime mi gitsek dedik. Taksim?? Orası nire.

Okuduğum kitaplardan Zihin terapisine bayıldım. Bir yazıda ondan daha fazla bahsedeceğim...

Eloşun sevdiği şarkıları sakin ve hareketli olarak iki farklı liste yaptım. Tarkan açık ara önde. işte kuzu kuzuyu, banyoya giderken iştee bıcı bıcı geldiim diye söylüyoruz.

Haftanın bombası, kardeşimin Hillary Clinton'u TVde görünce, bunun kocişi ne yapıyor acaba bugünlerde demesi oldu:)

5 yorum:

Ayşe dedi ki...

oh ne guzel, keyifler yerinde... aman iyi olun... :) opuyorum genc kizimiz Elos'u...

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

bebişin süper.sen onu giydirip giydirip resmini çek ve burada yayınla ...güne iyi başlayacağım onun sayesinde...maşallah deyip, nazar deydirmeyelim...

Ozgur dedi ki...

Di mi Ayşe teyzemiz. İyicene genç kız olduk bisss.

Ozgur dedi ki...

Teşekkür ederiz Esra Teyzemiz. Delirmiş gibi foto çekiyorum. Biraz duruldum bu günlerde. Yazık küçülüyor kıyafetler hemen.
Ne güzel, ne güzel..:))
Paylaşmak ne güzel.

yok ki dedi ki...

"Lullabies of the world" diye bir proje yapilmis 2006'da (sanirim Rus yapimi). Nurvenur bahsetmis sayfasinda. Aklima hemen Ela geldi!
Turkiye'de Youtube'a girebilirsen tavsiye ederim. "www.lull.ru" diye aratman yeterli; sanirim 18 degisik ulkenin ninnisini klipleriyle birlikte dinleyebilirsiniz (ben cizimlere de bayildim). Bizim dandini dastana da var lahana icinden cikan bebek klibiyle :)

www.lull.ru adresinde projeyle ilgili bilgi var fakat ninnileri dinlemek mumkun olmuyor.

Sevgiler