3 Nis 2009

Büyümek Ne Güzel Şey, Ah Şu Büyükler!

Bu sabah yine erkenden uyandım. Annemle babam uyurken şarkılarımı söyledim. Sesim iyice açıldı artık. Sonra fazla şımartmayayım dedim ve annemi çağırdım. Annem kalktı, dün gece iyi uyumuş belli. Yalnız bunlar bu ara bir oyuna sardılar. Beni uyutup uyutup play station oynuyorlar. Anlamıyorum sanıyorlar ama anlıyorum. Uykumda sesi geliyor uzaktan. Savaşlar filan. Neyse. Uyandım içtim taze taze sütlerimi. Sür molasında annem babamı uyandırdı ama babam biraz daha uyuycam dedi. O sırada teyzoş kalktı. İkinci memeyi de afiyetle bitirdikten sonra annem kahvaltı hazırladı. Hava pek güzel, sonra bir de çaylı kahvaltı filan evde bayram havası. Ne zaman kahvaltı yapsalar mutlu oluyor bu büyükler tespit ettim.

Sabah TVyi açtılar. Gümüş diye bir dizi var. Annem bazen beni emzirirken izliyor. Neyse onun arasında, bir reklam çıktı. KavakYelleri diye bir dizi. Fragmandan sonra babam "Bu Davson Creek uyarlaması değil miydi, bekaret kontrolü neden çıktı, tam bize uyarlamışlar " dedi. Teyzem de "e, franchise ama yerel değerlerle bezemişler" diyince koptular bi saat. Onlar gülünce ben de gülüyorum. Maksat ortama uymak. Sonra onlar daha çok gülüyorlar. Öyyle bi kısır döngü... Biraz benle oynadılar filan. Sonra gitti bunlar işe. Ben de uykuya.

Uyandım, annem aldı yine. Menüde ne var, süt. Hep süt ama tadı değişiyor arada. İçtim, gazım çıktı. Annem pek bir süslendi. Saçını tarar, ruj sürdü filan pek hoş. Sonra baktım gidiyoruz. Dedim bu kadın çok sıkıldı evde hadi gönlü olsun. Aldım anneyi dışarı çıkardım. Biraz dolaştık. Baktım keyfi yerinde hadi dedim anne biraz daha dolaşsın. Yazık tabi, eve uğramayan insanı eve kapat bunalıyor arada çıkarıyorum. Dolandık filan. Eve dönerken hafif bir içim geçmiş. Geldik, bir uyandım yatağımdayım. Eyvah dedim hemen uyanayım. Şimdi bu büyüklere iki kere bişi yap hemen alışıyorlar. Bir kere puşette uyuuğumu görsün hemen alışır. Geçen yatağıma yatırmıştı, dönenceyle oynarken uyumuşum. Ne zaman dönence görsem annede hemen bi heves. Gene öyle kolay uyusa. Yoo dostum, yağma yok. Yatağıma yatıp kendim uyusam bile söylenecek o ninni. Haklarım var benim. Ayrıcaa gece teyzem ve babam gelmeden uyumayı da sevmiyorum. Banyo da yapılacak. Bazen kolayına kaçıyorlar ama no. Kuyruğu dik tutmak lazım. Anne babayı bir kere alıştırdın mı işin iş. Baştan sıkı tutacaksın.

Bakalım yarın da doktora gideceklermiş. Ah bir denk getirebilsem de o iğne yapan kadına bir çift lafım olacak. Neyse. Yarın ola, hayrola.

Yalnız cidden büyüyorum galiba, alt değiştirme ünitesine sığmak için bacaklarımı kaldırır oldum. Yok yani sorun olduğundan diil de ne biliiim. Bir de kamera diye bi icat çıktı başımıza. Kendi kendime konuşuyorum filan dakkasına annem bitiyor dibimde çekecek. Ya utanıyorum, henüz hazır değilim kameralar karşısında konuşmaya diyorum yok. Ela ne düşünüyorsun filan. Basın brifingi mi vericem her yeni harf öğrendiğimde. Pliiizzz yani.

10 yorum:

Parpali dedi ki...

Maşallah, maşallah, maşallah... Bu güzel kızın anlatımındaki akıcılık annesine benzeyecek :)

Ayşe dedi ki...

demek anne sıkılıyor elacım, sen disari cikar onu... ozgur cok sekersiniz, bayildim okurken... cocuk gozuyle anlatinca daha bi komik oluyor, sanki ela karsima gecmis de dert yaniyor bana minik kuss.... opuyorum.

Adsız dedi ki...

Evet Elacığım, sonuna kadar destekliyorum seni. Hem anne için o kadar fedakarlık yap, gezdir onu, hem de neymiş kendi kendime uyuyacakmışım! Hıh, o ninni söylenecek!.. Bebek hakları var dimi ama...

Sen büyükleri boşver, keyfine bak prenses...

Çok çok öpüyorum seni. O gülüşler hiç eksilmesin yüzünden.

Fidanihal

gunebakan dedi ki...

aman da aman...ela kuzuma bak sen...
nasıl da güzel gülermiş maşallah...
yalnız çok takdir ettim seni elacım, aferin, hemen rahata alıştırma bunları. anne-baba olmak kolay mı, söylesinler ninniyi işleri ne?
öperim yanaklarından.

kirazsevdasi dedi ki...

ben o eloşu yerim,
cok haklı ayrıca, büyükleri alıştırmaya gelmiyor :)
öperim...

yeliz dedi ki...

allahım ne güzel bir bebek, nazarım değer diye fazla bakmıyorum:)

kuzunun annesi dedi ki...

Çok şekersiniz .
Hele canım Eloşum , güleç kızım ..

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

bayıldım,maşallah....çok tatlı

yeliz dedi ki...

özgürcüm,
sen çok okuyorsun, takdir ediyorum - bayılıyorum bu özelliğine - bir ara bazı bebek gelişim kitapları hakkında yazmıştın ama bulamadım şimdi, böyle bir ihtiyacım var, ne önerirsin?

Ozgur dedi ki...

Sevgili Parpali ablamız, çok teşekkür ederiz:)

Ayşe'cim çok şeker yavru çook. Keşke gerçekten dile gelse. Ne düşünüyor çook merak ediyorum aslında.:)

Sevgili FidaNihal, çok teşekkürler yorum için. Hehehhe. Prensesss o prenses.

Sevgili Günebakan teyzemiz. O ninniler benim hakkııımm:)

Kiraz'cım, Yeliz'cim, Kuzucum, Esra'cım çoook teşekkürler ediyoruz. Hepinizi bol bol öpüyoruuuss.

Eloş & Annesi