23 Nis 2009

Kızımın ilk 23 Nisanı

23 Nisan tüm çocuklarımıza ve dünya çocuklarına kutlu olsun. Küçükken evlendirilmesinler, mutlu ve huzurlu ortamlarda büyüyebilsinler, kitaplara erişebilsinler, anneleri babaları işkence görmesin, ülkeleri işgal edilmesin, şeker de yiyebilsinler...


--------------------


Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan.:)

Kalabalık bir sabah uyandık. Bizim evde şenlikler vardı, o nedenle hava durumu bizi etkilemedi. (Yalnız aslıberrynin yazısını okuyunca içim parçalandı:( Ne kötü şeydir, çocukken beklediğinin olmaması... ) Şenlikler kapsamında anneannesi kızıma bol bol 23 Nisan şarkısı söyledi. Eloş kucaktan kucağa turlarına devam etti. Güldü, ağladı. Böyle bir şenlik havasında geçti günümüz. Şimdi ev ahalisi dayıma geçti, biz de çekirdek aile evdeyiz. ELoşum banyo sonrası yorgunluktan uyudu. Erken uyuduğu için endişeliyim biraz. Umarım uyanmaz ve güzel bir gece geçiririz.

Dördüncü aya geçme sıkıntımız sürüyor. Tracy ablayı da okuyoruz ama yani bizim tam öyle onar dakka filan olmuyor. Her yemekten önce biraz daha uzatıyoruz. Oyunu arttırmak lazım heralde. Ama acele etmemeye karar verdim. Zaten olağan dışı günlerdeyiz, Eloşumun ziyaretçisi, heyecanı çok. Yeni düzen için ideal zaman değil.

Bir anda herkes gidince, Eloş da uyuyunca boşluğa düştüm, bari yazayım dedim. Huzurlu bir sessizlik, hafif müzik. Uzun zamandır yazmayı istediğm bir yazı vardı onu mu yazsam?

3 yorum:

yok ki dedi ki...

Kutlu olsun Ela'nin ilk cocuk bayrami!

'Sling'li fotograflar cok guzel. Ela cok guzel. Belli ki keyfiniz yerinde, hic bozulmasin umarim.

Tracy Abla'dan o kadar cok soz ediyorsun, belli ki cok yararli bir kitap. Merak ettim, Trukce'si var mi? Yoksa yeni annelere tavsiye edebilecegin baska bir Turkce kitap var mi?

Sevgiler

Adsız dedi ki...

Tüm yaşamı mutlu,sağlıklı, başarılı olsun. Her günü bayram tadında geçsin... Çok tatlı Eloş, öpüyorum çok çok.

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler yok ki:) Türkçesi var Tracynin. Kitabın adı:

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler.

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=E1SDEYCG2B2BI41NCZ2G

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler
(Uyku, Beslenme, Davranış, Tuvalet Eğitimi)
Orjinal isim: Baby Whisperer Solves All Your Problems
Tracy Hogg , Melinda Blau
Gün Yayıncılık / Hobi-Sağlık-Rehber Dizisi

Öncelikle bunu ve "bebeğinizin ilk yılında sizi ne bekler" kitaplarını tavsiye ediyorum.

Kitap boyu sürekli "diyeceksiniz ki saçmalama TRacy öyle olur mu" edasıyla konuştuğu için samimi olduk, kendisinden Tracy diye bahsediyoruz. (First name basis) İkinci tekil şahıs takılıyoruz:P