28 Nis 2009

Vesvese Teyzenin Düşündürdükleri...

Önce Bostancı'da olanlar...

Sabah kalktık helikopter sesleri. Karşı komşular da bakıyorlar. Çok üzerinde durmadım. Daha sonra silah sesleri gelmeye başladı. Patlamalar oldu. Bu evi tutmadan önce tam da o bölgede çok ev bakmış idik. Kiracılık ne tuhaf şey. İnsanın yüzünden gözünden anlamazsın ki. "Ama çok kibarlarmış" diyordu biri. Terorist olan adamın illa kaba saba olması gerekmez ki. Yan evler gitmiş. Ortalık toz duman. Çıkmadık evden oturduk kuş gibi.

Bugün...

Eloşum bugün yine 3 saat düzenindeydi. 7:45le kalktık. 10:45, 13:45 olarak devam ettik. 17:00 civarı sütümüzü içerken anne sütü biraz az verdi. 18 civarı altımıza portlattığımız için banyomuzu erkenden yaptık. 19:10da anne tekrar süt verdi. Tam doymamış olduğumuzdan lıkır lıkır içtik. Sonra anne Eloşu yatağa yatırdı. Önce ninni söyledi biraz. Sonra Eloş kendi kendine dönendi yatakta ve uyudu. Sonra uyandı, biraz elleriyle oynadı. Baktı annede ses yok kendi kendine ee eee ninnisini söyledi. Sonra anne odayı terk etti. Ses kesildi. Bir on dakika kadar sonra tekrar ee ler başlayınca baba ve teyze acıklı bakışlarla anneye baktılar. Anne kalktı Eloşa gitti. Eloş ee derken kucağına aldı, sarıldı, öptü, yatağa koydu. Eloş horrrrrr.

Kısacası dün gereksiz vesvese yapmışız. Huysuz kardeşin demek istediğini yeni anladım. Eloş bugün sakin bir gün geçirdi, evde temizlik olmasına rağmen çok mızlamadı. Gece de yatağında uyudu. Peki bir anne daha ne ister? Çok şükür Rabb'ime. Bu arada uyutmayı çok sakinmiş gibi anlatmış olabilirim ama süreç boyunca dua ettim sürekli. Birazdan 11de uyku öğününü verince eski tas ve hamam olayına girebiliriz diye düşüncem.

Az önce de Canım Ailem'i izledik ailecek. Ne olacak bu Feride'nin hali...

12 yorum:

funda dedi ki...

Yerim ben Eloş Un kendi kendine söylediği eee eee sini :)
maşallah kırk bin kere :)

Ayşe dedi ki...

cok seker bu kiz yaa, kendi isini kendi goruyor!!
ben sana ne diyordum hatirliomusun, sen cool olursan kiz da cool olur. dun kotu bi gundu, ister istemez vesvese yaptin, endiselendin... bugun normal duzen oturdunuz yine, sen cool kiz cool... :)
opuyorum.

kirazsevdasi dedi ki...

canım benim yaa, kendi eee ee mi diyor yerler onu yerlerrrr :)
hadi cok sukur dondunuz eski duzene.
aa canım ailemi izlemeyi biraktim ben yaa, seyretmezsem ölürüm (oha ölürüm müü) diyordum bi ara ne tuhaf dimi...

Tuğçe dedi ki...

Elacığım,
Annene söyler misin iyi olmuş o şaşkoloz Feride'ye, biraz görsün gerçekleri :)
Ben dün çok kötüydüm, anca toparlandım,dün kötü bir gündü, herneyse; dün dündür bugün bugün netekim :P
Sen Eeee...eee.ee.eeee de o anlar Elacım!
Öperim !

yeliz dedi ki...

derin bir oh çekmişsindir özgürcüm. ya bişey soracağım ela 2 aylıkken rüya öğünlerinden sonra kaç saat uyurdu? tabii her bebek farkl mizaçta ama bizim velet sanki az uyuyor. 23 ten sonra 2,5 gibi uyanma ve tekrar emme isteği var.

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Funda teyzemiz:)

Ayşe'cim çok haklısın. İnsan bazen olamıyor cool. Özellikle dışarıdaki olaylar bünyeye dokununca. Çok canımızı sıktı şu bomba sesleri. Öpüyorum...

Kiraz'cım izlememek daha iyi aslında. Geçen hafta izlememiştim, bu hafta canım çekti yine. Meliha ve Feridenin mimikleri için izliyorum. Biraz da yalnızlaştık mı acaba diye düşünüyorum bazen.

Tuğçe'cim insan olaylara kapısını kapatamıyor.:( Umarım bugün daha güzel bir gün olur...

Yeliz'cim az önce defterlerime baktım. Ela 2 aylıkken ben henüz uyku öğünü veremiyordum. Çok düzenli değil ama ortalama akşam son sütünden sonra 4 saat sonra uyandığını söyleyebilirim. Bazen 3.5 Seninki 3.5 saat sonra uyanıyorsa normaldir heralde. Bizim 2.5 aylıkken gece 1de emdiğimiz ve sabah 6da uyandığımız bir düzenimiz olmuş. 2 ay 20 günlükken akşam 19:30-20:00 civarı içip sabah 5te kalktığımız bir dönem olmuş.3 aylıkken uyku öğünleri başladı ve zaten düzen oturdu. Akşam 8de uyku, gece 11de uyku öğünü, sabah 6-7 arası uyanma şeklinde. Düzen oturunca ben de not almayı bıraktım zaten. Sevgiler...

huysuz dedi ki...

kendi ninnisini söylemesi çok şeker :)

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

maşallah diyelim eloşe nazar deymesin...her annenin istediği fakat çoğunun başaramadığı bir şey
; bebeğin kendi kendine uyuması....süper

yeliz dedi ki...

özgrürcüm çok teşekkürler, galiba ben biraz aceleciyim hemen düzen otursun istiyorum, halbuki annelik tam sabır işi:) allah arcaya sabır versin ne diyelim:)

Ozgur dedi ki...

Sevgili huysuz, videoya cekip koyacagim tez zamanda:)

Ozgur dedi ki...

Esracim, bence annenin basarisindan cok bebekle ilgili bi konu. Bizim doktorun dedigine gore daha kucuklukten huylari sulari belli oluyomus bunlarin:)

Ozgur dedi ki...

Yelizcim hiç merak etme. Üçüncü ay bence en güzel ay. Herşey yavaş yavaş kendince bi düzene oturur illaki...