17 May 2009

Gelişmeler...

Dün doktora gittik. Pek kilo alamamışız. Kızım benden habersiz rejim mi yapıyor anlamadım. Anneanne ile sürekli cimlastik yaptılar tabi, dayanamadı o kadar spora, benim emek emek pişiridiğim kaloriler. Mamaya başlıyoruz. Her öğlen iki kaşık. Biraz üzüldüm aslında. Sonra düşününce, neticede 4.5 ayı geçtik. Biraz verelim bakalım ne olacak... Kilo az almışız ama zayıf değiliz yani. Belkim bünyemiz yakıyor, olamaz mı şekerim:) Sevgilinin dediği gibi yesin yesin yaksın ohh. (Anasına benzemesin hehehe)

Bakalım yarın ilk pirinç gevreğimizi yiyeceğiz. Sonraki hafta elma püresi gelecek. Cam rende istedik, akşama babamız getirecek. Bu arada gıdaya geçeceklere bilgi, öyle tadına baksın diye rastgele denememek gerekiyormuş. Alerji riskine karşı yavaş yavaş ve sırayla. Portakal, çilek, kivi, muz mesela alerji riski yüksek gıdalardan. Daha sonra bunlar. Öncelikle pirinç, elma, armuttan gidilecek.

Bu arada emzirirken antihistaminik içilebiliyormuş. Dün yuttum bir tane, teoride uyutmayanlardan. Bi güzel uyumuşum. Sersem sepelek olmuşum. İyi haber, hapşırık ve burun akıntısı gitti, kötü haber boğazım hala çok kötü. İlacın etkisiyle de böyle uyurgezer oldum. Sevgili de aynen. In your heeeaaddd zoommbieee durumları. Anneanne görece iyi ama hepimiz sıcaktan da sersemledik. Bu ne Allah'ım! Balkon kapısı filan açık ama serinlemiyor. Eloşu kucağıma alıyorum ikimiz de terliyoruz. Nem de yüksek heralde. Ya da ben hastayım diye... Geçen sene hamileydim ve sıcaktan rahatsız olmadım bütün yaz. Klima almadık, alerji nedeniyle dokunuyor bize, ama ev hep serindir yani. Bu iki gün sıcakladık. Belki bünye alışamadı daha.

Emzirirken pastil de içilebiliyormuş aklınızda olsun. Hala çok tadım yok. Blog ahalisi olarak nazarlara mı geldik, yazık Yeliz'ler de hasta. Üstelik bi de kaza filan derken çok üzüldüm. Kuzunun Eloş hastalandı. Yanim bizi bu güzel havalar mahvetti mi acaba?

8 yorum:

Ayşe dedi ki...

ay ay. size sanal bir nazar boncugu gonderiyorum ozguranne household'u...

biz vejeteryan olunca vive le vegan diye bir kitap almistik. onun arkasinda bebeklere mamalar nasil tanitilir diye bir program yapmisti yazar. ben cok begenmistim (et falan da vardi- yazar onlari skip ediyordu haliyle).... gorursen kitapcida bir gozat istersen...
[o cam rendeler bizim evde hala duruyor sanirim:)))]
cok sevgiler... tekrar cok cok gecmis olsun.

kirazsevdasi dedi ki...

aaa siz ciddi ciddi ek gıdaya gecmissiniz, ben daha cok mama takviyesi diye anlamistim. Belki boyle daha iyi bile olmustur Özgürüm, gercekten kafana takacak birsey yok, anne sutunu tamamen kesmedin ki. Ki öyle bile olsa, gerekiyorsa olacak napalim...
Ek gıda maceralarınız yolumuzu aydınlatacak :) merakla bekliyorum.
Acil sifa sana da, sevgiler...

yeliz dedi ki...

tekrar tekrar geçmiş olsun özgürcüm. ek gıdalar elayı tombullaştıracak göreceksin. ek mamanın da zararı yok, baksana aylardır anne sütü alıyor, almaya da devam edecek. ben de çalışmaya başlayınca mam takviyesi şart olacak gibi görünüyor. sevgiler

Ozgur dedi ki...

Ayşe'cim çok saol. Bakayım o kitaba:) Pek heyecanlandım yahu.

Ozgur dedi ki...

Kirazım valla utandım cehaletimden. Sen diyene kadar ben mama takviyesi ve ek mama arasında ne fark var hiç düşünmemiştim. Tek anladığım süte ek bişiler verilecek! Evet bakalım bugün pirinç gevreği ile ilk deneme. Kızımın babası prinç unundan mamalar yermiş. Bakalım eloş pirinç sevecek mi? İlerde suşi yiyecek mi, pilav yiyecek mi:) Burdan ilk tepkileri yazarımmmm..
sevgiler çokkk. saol yorum için.

Ozgur dedi ki...

Haklısın Yeliz'cim. İnsan ilk anda bi tuhaf oluyor. Şu anda heyecanlıyım. Bir kaç saate yemek yedireceğiz ilk kez. Böyle sanki birden gözüme büyük gözüktü kız. :))

mutlu anne dedi ki...

bende kızımda işe başlayacğımdan dolayı 4 ayda ek gıdaya başlamıştım sebze çorbası yoğurt kahvaltı vs.
oğlumda henüz başlamadık. pirinç gevreği nasıl yapılıyor?
umarım sever eloş.

Ozgur dedi ki...

Sevgili mutlu anne, bizim doktorun önerisiyle Hipp'in pirinç şeysini aldık. Hazır bişiy o nedenle tarifi yok. :) Umarım sever umarım... Haftaya meyvelerden daha umutluyum.
sevgiler.