5 May 2009

Türk Dizilerinden İsteklerim

1 - Bir kere sevişen hemen hamile kalmasın. Yemezler kardeşim. Millet tüp bebek, bilmemne gezerken, %20 gibi bir ortalama varken o denli tutturmak olmaz. En azından üç dört kere yapsınlar bize ne.

2- Daha önce kürtaj olmuş bir kadın hamile kalsın. "Kürtaj oldu bak bi daha çocuğu olmuyor" kısmısına sinir oluyorum. Rastlanma oranı o denli yüksek değil kardeşim.

3- Sıfırdan iş kuran birisi başarılı olsun. Kredi alanlar batırmasın, ne bileyim bir kişi de az bir sermaye ile bir bakkal, bir kasap, küçük bir şirket, terlikçi kursun ve batmasın. Gönül istemiyorsa zengin olmasın ama geçinebilsin ne olur. Hatta kobi desteğine başvursun. Teşvik alsın. Tübitak arge yatırımı yapsın. Bunlar da ilginç konular nolur yani... Sizin yüzünüzden kapitalist olamadık. Girişimcilik kursağımızda kaldı.

4- Şaşırtıcı karakter değişimleri olsun. Hep acıların adamı Yaprak Dökümünün babası mesela arada fıkra anlatsın. Bir felakete de amaaan, kasımpaşaa filan diye cevap versin, sizi bana parayla mı verdiler a kuzum desin.

5- Yanlış anlaşılmalar silsilesinde son nokta olsun. Canım Ailemde olduğu gibi olayı anlatmak yerine herkes herkese yok yok yok diyene kadar bir kişi de başından sonuna böyle böyle oldu diye anlatsın. İnsanlar birbiriyle konuşsun.

6- Tribal varlıklar azaltılsın. Yine Canım Ailemde Ali ve Seyhan tripleri kessin. Gümüş dizisindeki Gümüş'e de bir çift lafım var ama dizi bitti Allah'tan.

7- Hiç aldattı sanılmayan koca olsun. Yani acaba aldatıyor mu diye şüphenilmeyen, yanlış anlaşılmayan erkek olsun. Bu nedenle ayrılıklar olmasın. Özellikle Yabancı Damat bu konuda gına getirmişti.

8- Tam teşekküllü bir hastanede, normal doğumla, zamanında doğuran kadınlar olsun. Bütün doğumlar erken mi? Yani ya doğuma giderken yolda, arabada, uçakta doğuruluyor (genelde kadınlar ölüyor o durumda), ya da erken doğum oluyor. Yani ne bileyim birinin doğumu da geç kalsın yahu. Zamanını geçirsin. Ya da gününde doğsun.

9- Doğuran kadınlar bir anda incecik olmasınlar. Biz gerçekte oyuncuların hamile olmadıklarını biliyoruz ama yani lohusaların hatrına azıcık karında minderle gezsinler, hemen inmiyomuş o şişlik.

10- Arada makyajsız yatsınlar. Aşkı memnuya sözüm.

İlk anda aklıma bunlar geldi. Daha gelirse yazarım:)

7 yorum:

kuzunun annesi dedi ki...

Bi kuplede ben ekliim , kaldırsınlar bu sacma bölümleri:)

1. Arka sokaklardaki ofis tartısmaları .Yuvarlak masa basında tüm ekip üyeleri , sanki hepsi olay yeri ve mahalinde bulunmuscasına ,birer cümle kuraraktan back to back olayı anlatırlar . Uff bu anlatılmaz görmeniz lazım .
2. Yine Arka sokaklardan Nizip Nizip , Nizipte Nizip muhabbeti .
( neden bu diziyi segrederim bilmiyorum ama yaramaz oglanlara cok gülüyorum sanırım )
3. Sehrazat - Onurun bayıcı tartısmaları . ( Şero gibi sevgilim olsa 2. gün koyardım kapıya yaaa... ) Zaten artık segredemiyorum , ögggkk geldi .
4. Ve evet yaaa Bihteri hiç eşofmanlı göremeyecejkmiyiz ? Ne o evde bile 7/11 kokoş haller .

Tibet'in annesi dedi ki...

yahu çok güldüm. çok yaşa emi :D

Anne dedi ki...

:D haha cok guzel olmus :)))

annevebebisi

Ayşe dedi ki...

ayrica mumkunse mama reklami yapmasinlar, anne sutunu promote etsinler.
dogumun exorcist gibi birsey olmadigini anlatsinlar. ciyak ciyak bagirip milleti korkutmasinlar. gereksiz sezeryani tesvik etmesinler...
cocuk biberon aldi artik meme alsin demesinler. mamalar simdi anne sutu gibi demesin...
bkz. asmali konak

mumkunse dimitri artik olebilir mi?
artik vahide ve mustafa ve zarife ve alex eziyet cekmesin, uzum uzum uzulmesin.
bkz. elveda rumeli

Ayşe dedi ki...

ben 3. maddeyi kacirmisim, guzel tespit olmus...

evet bence de.

Birinci Tekir Şahıs dedi ki...

Tümüne katılıyorum. Bir de bunlar var;
Doktorlar' da kulak burun aletleriyle beyin ameliyatı yapan zihniyet var mesela, ona çok gülüyorum. Aşk-ı Memnu' da da zaman bizden bir hafta önce akıyor olmalı ki geçen hafta hıdırellezi kutladılar...Kavak Yelleri'nde erken doğum oldu çocuk maşallah 2 aylık, erken doğan çocuk görmesek inanacağız! Bir de aynı dizide aynı günde bir de ikiz doğdu, suratlarına kan sürmüşler yeni doğmuş gibi göstermek için o da nafile bir çabaydı. Yutmadık...

yeliz dedi ki...

ay ilahi çok güldüm çok. neden türk dizilerini izlemeyi bıraktığımı bir defa daha hatırlatmış oldunuz cümleten razı olsun,

sevgiler... saygılar...