7 Haz 2009

Bir İlk: Bardaktan Su İçtik...

Bugün anneannesi kızıma bardakla su verdi, bizimki de gözlerimin önünde lıkır lıkır içti. İnanamadım. Ben böyle alıştırma bardağı varmış filan diyene kadar, annem "siz içmiştiniz" diyerek verdi. Eloş da içti. Ben hiç biberon, emzik kullanmamışım. Kardeşim de suyu bardaktan içmiş. Bizim kız da biberon ve emziksiz hayatına devam ediyor. Bizim ölçüler, bardakla, kaşıkla. :)

Dişlerimiz hafiften kaşınıyor mu ne:)

Bir ilk daha. Ela bana çiçek verdi:) Balkonumuza düşmüş, Eloşum tutmuş, anneannenin kucağında getirip verdi...

Bu arada odamızın tek eksiği stickerlar ve perdeler. Onları da halledip geçeceğiz. Ela bizden ayrı odada uyumaya alışır, ona eminim de ben nasıl alışırım onu bilemiyorum... İçimde bir sızı.

9 yorum:

Anne ve Bebisi dedi ki...

MK da doğrudan bardaktan başlamıştı, öyle devam etti. Babaannesi geldiğinde (MK 7 aylıktı) doğrudan verdi bardaktan, çok da iyi yaptı. Alıştırma bardağı ne ya? Ana babaları yolmak için uyduruk bi icat :)

Aşağıdaki -reklamlar- post için:

Kısa boyluysan karasın demektir, Ortadoğulu, Şarklısın demektir, şöyle dalyan gibi sarışın İskandinav değilsindir, (sen hiç kısa boylu İskandinav gördün mü mesela?) çirkinsindir, eziksindir, Allah bilir ... (noktaları sen doldur:)) göbek de vardır. Alllaan ezik, koca göbekli, bodur insanları siziiii...

Kadınların kilosu konusundaki toplumsal baskı şimdi erkeklerin boyuna da mı uygulanmaya başladı?

Var ya, faşizm ve ırkçılıkta sınır tanımıyoruz.

Ozgur dedi ki...

Anne ve Bebişi,
Bardak konusuna çok sevindim gerçekten:) Birden kocaman olmuş gibi geldi. Yolma kısmına katılıyorum.

Reklamlar hakkında söyleyecek daha çook şey var aslında. Örneğin reklamlara baksan sanırsın TC nüfusunun %95i sarışın mavi gözlü. Boy konusunun çağrıştırdıklarına çook katılıyorum. O reklamı görsen anlatamam nasıl iğrenç. Annesi babasının gençlik resimlerini gösteriyor çocuklara. "Bakın babanız" Ama çocukcağız resme girememiş, diğer çocuklar uzun olduğu için. Reklamın sonunda da çocuklar hormonlu bir şekilde büyüyüp babanın boyunu geçip, gene adamı görünmez kılıyorlar. Uff.

Yok faşizm değişik elbiseler giyiyor.

Ayşe dedi ki...

kiyamam ben size yaw... masallah cok super hareketler bunlar... Elos aferin kuzucum sana... Cok guzel gelisiyor bu bebis (pardon artik bebeklikten cikacak neredeyse)...

cok cok sevgiler.

kuzunun annesi dedi ki...

Eloşa bir alkış :)

Ece Nur'un Annesi "Mine" dedi ki...

öyle alıştırmalık hiç birşey kullanmadım ben de... doktorumuz damlayla ilaç verdi, ben kaşığa damlatıp içirdim küçücükmüş o zamanlar gözümün önüne geldi birden (!) ee biz büyüdük sayılır =) ben ilk suyunu küçük çay bardağı ile vermiştim, şimdi benim içtiğim bardağa saldırıyor. doğal yaşamı öğrensin boşver, kana kana içsin. biberon da kullanıyorum. biryerlere gittiğimde bişeyleri daha kolay ve dökmeden verebilmek için.emziğimiz de var.ama kendiliğinden bıraktı sayılır. ugünlerde oyun olsun diye atıyor kendi ağzına =)
herşeyin kolayına bak. öyle piyasadaki herşeyi de almaya bakmayalım.biz aldıkça; sömürücü üreticiler coşuyor, sınır tanımadn üretiyolar =)

Ozgur dedi ki...

Peki Ayşe Teyze ne zaman görüşelim:) (hayır eloş soruyo da:PP)

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler kuzu anne:)

Ozgur dedi ki...

Mine, aynen biz de öyle. Hep kaşıkla verdik vitaminleri, şimdi pirinç şeysini direk kaşıkla götürüyor. Armutları da öyle. (Maşallah)
Bugün dişlerinin kaşıntısı için azıcık haşlanmış havuç verdik. Dur koyiim resimleri hatta:)

Ece Nur'un Annesi "Mine" dedi ki...

diş çıkartacaksa eğer( ki bizim kız hala çıkartmadı da =) kuru soğanın içinde ufağı oluyor ya; bizim oralarda "cücüğü" derler. onu ver eline.acayip rahatlatır ve dişi çıkana kadar devam edersen daha kolay çıkartıyormuş :) ben kullananların yalancısıyım bu da laf =)