14 Haz 2009

Girdim Çıktım Hızlıca...

Yok, girmiyoruz depresyona. Girdik çıktık, koca da bakkaldan döndü zaten. Şu anda Eloşa elceğizlerimle cam rendelerde rendelediğim kayısı ezmesini yediriyor. Bu kayısı denen şeyin tanesi 8 kaloriymiş. Dört tane yese 32 kalori. Yani bunca emek tantana topu topu 32 kalori için mi? Üstelik kabuğu yok, posası yok. Rejim yaptığım günler geliyor aklıma. Bu defa kalorisi çok olsun istiyorsun. Kayısı tatlı ya, sankim böyle ballı şekerli, bol kalorili gelmiştir bana hep. Sekizmiş. Hıh.

Dün kızkardeş ve koca bugünlerde en sevdiğim cümle olan "istersen sen biraz yat" (yani en insancıl, en sıcak, en romantik sözler bunlar.) cümlesini kullanınca atladım ve biraz yattım. Ancak Ela'nın sesi yattığım odaya hep ağlama gibi geliyor. Normal konuşsa da ağlıyor sanıyorum kalkıyorum. Dün sersemdim zaten. Çok bir şey anlamadım. Neyse, bunlar güle oynaya bi güzel mamaları yemişler. Sonra Eloşum kustu. Bu defa mamaya anne sütü değil aptamil koymuştuk ondan mı oldu bilmiyorum. Başka bir şey de olabilir. Sterilazsona çok önem veriyoruz. 10 dk Kaynatmadan hiçbir şey kullanmıyoruz, paronayak seviyesinde elleri yıkıyoruz filan. Belki benim yediğim bir şey dokundu, belki de sebepsiz. Doktoru aradık. Su verdik, emzirdim. Gece onun odasında yattık. Bu arada Ela ilk kez kendi odasında yattı, biz de peşinde. Sevgili koltukta ben yer yatağı yaptım. Başta tersini yaptık ama ben her cık dediğinde sevgilinin üstüne basma korkusu yaşamayayım diye yer değiştirdik. Olaysız bir gece geçirdik. Sabah güzel uyandık. Sağlık gibisi yok. Gerisi boş.

Sağlam kafa, sağlam vücutta.

2 yorum:

ilknur malci dedi ki...

kusma sebebi çok yedirmiş olabilirsin.bizde çok oluyor 'aaaa ne guzel yedi maşallah' felan demeye kalmıyor kusuyor.azar azar yedirmek gerekiyor.

Ozgur dedi ki...

Yok İlknur'cum. Normalde yediğinin yarısı kadardı porsiyon. Zaten yer yemez değil, daha sonra kustu. Hani fazla süt verirsin fazlasını çıkarır gibi değildi. :(( ,Neyse geçti çok şükür!