18 Haz 2009

Kabus

Bu sabah normalde çok olmayan bir şey oldu. Eloşla her zamanki saatimizde uyandık. 6:30a alıştık şu anda. (Çok şükür. Daha önce 8de uyanmaya başlamıştık, onu sevmiyorduk. Böyle iyi.) Emdik. Sonra Ela tekrar uyudu ki, normalde biz günü başlatırız, iki saat sonra uyuruz. O uyuyunca ben de geri yattım. Babiş ve teyzoşun kalkış saati. Onlar kalkarken ben yattım, derin uyumuşum. Rüya gördüm.

Rüyamda Odtü'deyim. Meğer biz Odtü içinde bir eve taşınmışız yeni yapılan, iki katlı çok güzel bir ev. Çıkıyoruz tam MMin ordayız. Aman diyorum bu harika bir şey. Evden çıkıyorsun Odtü'desin. Nefis. Hem de tam ilk bahar, güzel bir rüzgar var, ağaçlar çiçek açmış, pırıl pırıl gökyüzü. Barakaların orda bakıyorum benim sevgiloş, Losttan Sayidle beraber oturmuş dersi bekliyor. Gidiyorum yanlarına aniden Iron Maiden çalmaya başlıyor. Vayy diyorum ne zamandır dinlememişim. Muhteşem. Neyse derse gitmek lazım, arıyorum dersi. Ama sene başı ve ne oluyorsa lisedeyim. Sınıfımız değişmiş, ben geç kalmışım. Sınıfımı buluyorum Azeri bir coğrafya öğretmeni var. Sınıf dolu yer yok. Nihayet arkalarda tanımadığım bir kızın yanına oturuyorum. Kıl bir kız, neden geldin der gibi bakıyor. Aldırmadan oturuyorum. Sonra birden aklıma Ela geliyor. Ya diyorum benim kız ne oldu acaba. Farkediyorum ki sevgiloş da ben de hızlıca çıkmışız evden. Sevgili Dubai civarlarında bir işe gideceğinden erken gitmiş. Eloş evde yanında da yaşlıca bir teyze var.(akrabamız olmayan) Acaba diyorum Eloşu götürebileceği bir ana okulu var mı yakınlarda. Bir anda İzmir'de oluyoruz. Sonra eyvah pompayı unutmuşum derken göğüslerim şişip kızardılar. Ben de panik ve suçluluk duyguları içinde uyandım. Topu topu yarım saat olmuş. Ela ses çıkardı, sevgiloş gidip ilgilendi. 15 dakika daha yattım.

Daralmışım. Ela'nın farklı odada uyumasından etkilendim heralde. Her şey birbirine girdi kafada. Sanırım Ela her an uyanabilir diye huzursuz uyudum, kulağım onda. Zaten gündüz o uyurken uyuyabilirsem hep rüyamda Ela ile bi şey yapıyor oluyoruz. Geceleri uyanınca hep yatakta Ela'yı arıyorum. Rüyamda onu yanımıza almış oluyorum, nerde diye döneniyorum. Halbuki daha hiç yatağımıza alıp uyumadık da.

Böyle işte, annelik halleri, tripleri. Zihin sürekli orada.

Dün akşam ayaklarımı uzatıp bir sevgilinin tavsiyesiyle bir bilim kurgu romanına başladım. Mevki Uygarlığı. Çok akıcı, bugün biter. Özlemişim. Bi de Iron Maiden filan mı dinlesem acaba?

10 yorum:

yeşim dedi ki...

süper rüya:)) Ama ben en çok evden çıkıp ODTÜ'de olma, mevsimlerden ilkbahar olması, losttan Sayidle ders bekleme ve iron maiden çalma kısmılarını sevdim:)) Eloş da pek şeker, maşallah güzelime:))

Defnenin Annesi dedi ki...

Film gibi bi rüya görmüsün ama oluyor bazen böyle fazla takilmamak lazim :-)

Ozgur dedi ki...

Yeşim'cim dediğin kısımlar güzeldi, sona doğru sapıttı. Sanırım bu rüya bana bi şey demeye çalışıyor. Suçluluk hissetmeden kendin ol, arada iron maiden dinle rahat ol ey kadın gibi şeyler...:)
Öyle yorumladım sonradan.

Ozgur dedi ki...

Enteresan geldi ondan yazdım Defne'nin annesi. Okulumu özlemişim bi de:P

yeliz dedi ki...

ben de hep gece emzirirken arcayla uyuyakaldığımız kabusunu görüyorum, ay çok korkuyorum ya ondan herhalde

Ozgur dedi ki...

Çok haklısın. O da çok korkutucu. Her durumda oturarak emziriyorum. İnsanın içi geçebilir, özellikle o yorgunlukla. Şu antihistamnik içerken perişandım, bi de ağır uyku yapıyor. Tehlikeli... Heralde bu rüyalar da böyle bir amaca hizmet ediyor. Anne dediğin tetikte olacak. Düşünüyorum da Ela doğduğundan beri kesintisiz uyuduğumda bile kulağım hep seste.

Sevi dedi ki...

Iron Maiden dinlenmez miiiii?! Iron Maiden candır, kandır. Sen dinle, melek yavruna da uygun zamanda başlat. Sevgiler :D

Ozgur dedi ki...

Sevi, dinleyesim gelmiş demek ki:) Severim de epeydir dinlememiştim. Ben 2. sınıftayken mi ne çıkmıştı X factor. Final zamanı dinlediğimden o dönemle eşleşmiş. Dün rüyanın üzerine upuzuuun bir playlist yapıp dinledik Ela'yla. Iron maiden da dinledik. Ben neşeli, o neşeli. Karnımda da dinlediğinden alışkın:P

ilknur malci dedi ki...

tatile git ankaraya gel değişiklik tatil lazım sana bana bize :)

Ozgur dedi ki...

değişiklik lazımmmmm.