26 Haz 2009

Kısa haberler...

Bütün gün bu anı beklediğimi söyleyebilirim. Sessizlik. Gece. Pervanenin sesi serinletiyor.

Bugün babam geldi aniden. Babalar günü yazıma dayanamamış, Eloşun fotolarına içi gitmiş, kaçmış gelmiş. Çok sevindik, çok şaşırdık. Eloş dedesine türlü şirinlikler yaptı. Şimdi uykuda. Kociş işte çok yorulmuş, ta nerelere gitmişler gelmişler, uyudu. Baba zaten yol yorgunu, yattı. Kardeş doğum günü kutluyor. Dün evde kutladık, bugün arkadaşlarıyla.

Bloga yeni bir şey ekledim. Eski yazıları getiriyor rastgele. Ne tuhaf okumak. Mesela geçen sene neler yazmışım.

30 Haziran 2008

"Doktora gittik. Ultrasonda bebegimiz kıpır kıpır, hareketli. Henüz cinsiyetini bilmiyoruz. İnsan merak ediyor.

Sonra insan düşünüyor. Yeni bir bebek, yeni bir umut. Dünya için bir güzellik. Bir insan daha. En çok ne istiyoruz onun için diye konuşuyoruz sevgilimle. En çok şunu istiyoruz. Tamamen özgür olmasını. Ne koşulların, ne diğer insanların, ne bizim, ne de içseslerinin kısıtlamayacağı bir hayat sürsün. Güçlü olsun, istediklerinin peşinden gelsin. Sınırları sorgulasın. Düşüncesine ve yaratıcılığına hiç sınır koymasın. Ve korkmasın. Korksa bile bu onu durdurmasın.

Bahanelere sığınmasın asla. Hayatını kendisi yaratsın. Yapamazsın, edemezsinlere gülsün, geçsin. Ruhu hiç kırılmasın. Ne olursa olsun espri anlayışını kaybetmesin.

Hepimiz özgür ve sınırsız potansiyele sahip doğuyoruz ve yolda bir yerlerde kaybediyoruz. Tökezliyoruz, iyi köpek eğitimleri alıp uslu uslu oturmayı öğreniyoruz. Tekrarlanan yenilgiler, bitmeyen bahaneler filan.

İstiyoruz ki gerçekçilik denen şeyin bir masal olduğunu bilsin, diğer masallar gibi. Kendi gerçekliğini kendi tanımlasın. Ve yürüsün.

Böyleyken böyle.

Ve aşık olsun."

O kadar öz anlatmışım ki, ekleyecek bir şey bulamadım.
Tabi başta sağlık, sağlık, sağlık.

2 yorum:

meltem dedi ki...

Ozgur cok guzel yazmissin Elos dogmadan onun icin istediklerinizi, okurken gozlerim doldu. Dusunduklerimi, hissetiklerimi senin blogunda okumak cok hos.

Sevgiler
Meltem ve Idil

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Meltemcim. Ben de okurken tuhaf oldum. Paylaşmak güzel... sevgiler idili de öperiz uzaktan.