16 Haz 2009

Yurt İçi Kargo ve Sinir Stres.

Ne yazacağımı bilmeden oturdum. Çok huzursuzum, gerildim. Neticede bana ulaşması gereken bir paket var, annemler gönderdi, ama ulaşmadı. İnternetten takip ediyorum, Sabah 10 da evimize çok yakın olan şubeye gelmiş. Fakat o da ne. Ordan samandıraya gitmiş kargo. İçinde bozulabilecek ürünler var. Özellikle demişiz, erken gelsin. Zaten normal koşullarda sabah 10da gelecek. Sonra (ne olur ne olmaz diye) arıyorum ben "bilemem, bizden çıktı" diyen bir insan. Genel müdürlüğü arıyorum. Tamam "bakıcam, arıyorum" diyor. Bana başka bir şubeden geri dönüyorlar, dayıca bir eda, "bakın hanfendiii, bi kere bi gün içinde denmiş 7ye kadar getiririz höm höm". Diyorum ki yani hata sizin, ben neden bedel ödüyorum. Onu geç. Bu nasıl bir üslup? Sanki patronum da beni azarlıyor adama bak!

Yurtiçi kargo bu bahsettiğim. Diğer kargo şirketleri adresi bulmakta hiçbir sorun yaşamadılar bugüne kadar. İnternetten bu kadar alışveriş yapan bir kişiyim üstelik. Beni çileden çıkarmayı başardılar durduk yerde sinir stres. Bu üste çıkma durumu da enteresan hani. Yanlış adrese yönlendir, Bostancı'ya gelecek kargo önce Suadiye'ye ordan Samandıra'ya gitsin. Kocaeli'ye filan yollasaydınız. Pardon bir yanlışlık olmuş filan yok. Bu arada Ela kucağımda ağlar. Ben sinirlendim durduk yerde diye gerilirim. Tamamen manasız bir gün geçiriyorum. Akşam 4:30da programımız vardı. Kaldık şimdi 7ye kadar evde bekleyeceğiz. Keyifleri ne zaman gelirse. Ha adresi bulamadık filan demek yok. Telefon etmek yok! Aramamışlar bile. Tiksindim, aman diyim bir daha asla!

Firmadan şikayetçi olmak değil tek dert. Kurumsal kimliği düşündüm. Bu kadar kolay kırılması işte bazı şeylerin. Hata olabilir, insanlık hali diyelim. Ama tavır? Müşteri memnuniyeti filan? Neticede bana çözüm sunamadılar. Yardımcı olamadılar. Üstüne sinir ettiler.

Öte yandan... Dün Milupa'yı aradım. Aptamil kutusunun yanı biraz hava alıyor gibiydi. Acaba dedim bozulmuş olabilir mi, neticede tam bozulma koşullarını bilmiyorum ben bunların. Hani bozuk filan demedim, bilgi almak için aradım. Anında kurye yollayıp kutuyu aldılar bakmak için, bana da yenisini yolladılar. Geyet kibar. Gayet açık seçik ve kolay. Sonra denediniz mi diye tekrar aradılar, hastası oldum. Selen Hanım'a teşekkür etmek istiyorum. Bayıldım.

Yıkılınca yapılması zor bazı şeylerin. Boşuna reklam yapmasınlar. Çünkü tek bir hareketle, tek bir sinirle paramparça oluveriyor. Saat iki, bekliyoruz, bakalım.

Kutu sağ salim elime ulaşacak mı? Ulaşır diyenler 5566ya, ulaşmaz diyenler 5577ye mesaj atsın:P Adriana Lima koli gönderecek cevap verenlere.

sinirli anne.

9 yorum:

İlknur dedi ki...

geçmiş olsun ama ben bu yurtiçi kargo ile hep kavgalıyım. Gebzede oturuyorum, istanbuldan çıkan her kargo önce bir kocaeli merkeze gidiyor. Müslüman bir bak bakalım gebze bu kocaelinin neresinde kalıyor. Niye oraya kadar gönderirsin o kargoyu 50 km ektradan yol. Ama çok şükür müşteri hizmetleri hep nazikti bu durumlarda ve ilgilerinden memnun kaldım yoksa sikayetvar.com da ifşaa etmiştim kendilerini :)

Tekir dedi ki...

Geçmiş olsun Özgür. Biz de pek memnunuz yurtiçi kargodan, eşimin eskicilik merakları nedeniyle eve her gün geliyor, şimdiye kadar hiç aksilik yaşanmadı, hatta utanmasak gelirken ekmek de getirsenize felan diyeceğiz, o denli samimi olduk :)
Milupa'nın davranışı da ayrıca takdir edilesi, aferim onlara. verdiğimiz parayı hak ediyorlar...

ilknur malci dedi ki...

Bende internetten sürekli alışveriş yaparım yurt içi kargo kadar hızlısını görmedim.istanbuldan ankaraya 24 saatten daha az sürede elime geçiyor siparişlerim.Ama hele bir express kargo var kiii genel müdürlerine kadar mail attırdılar bana.8 günde felan elime geçmişti.Adamlar sanki açıp bakmışlardı kolinin içine ve bebek bezi olduğunu anlayıp inadına bekletmişlerdi :))).neyse ben ortalama şeyleri severim.aras kargoyu seçince fazla beklentiye girmyorsun hatta erken getirdiklerinde seviniyorsun

Ayşe dedi ki...

ne oldu geldi mi bari? kiz uyudu mu benden sonra? cok optum...

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

merhabalar,
kendi bloğumda hergün bir hafta boyunca takip ettiğim bloglar hakkında yazı yazıyorum..bugün de sizden bahsettim..
sevgiler..
http://bebeimgeliyor.blogspot.com

Ozgur dedi ki...

Saol İlknur'cum. Adresi yanlış yere yollamışlar, koli İstanbul'u gezip de geldi. Neticede geldiği için artık bişey demiyorum da telefon trafiğine gıcık oldum.

Belki bölgeden bölgeye değişiyordur kargo şirketleri. Biz arasla çalışıyorduk ben onlardan çok memnunum mesela. Ama karşıda oturan arkadaşlar memnun değil.

Tekir'cim belki bölgeden bölgeye farklılık gösteriyodur. Belki bize denk geldi. Kazak filan yollansa umrumda olmayacak da, kırk yılda bi özenirsin, çöp batar ya o hesap oldu.

Ozgur dedi ki...

ilknur malcı,
Vallahi bilemiyorum. Belki dediğim gibi teslimat bölgesinden bölgesine değişiyordur bu kargo şirketleri. Ben arastan acayip memnunum mesela. Antalya'dan ertesi sabaha geliyor.

Ozgur dedi ki...

Geldi Ayşe'cim. Sana yetişmemesine çok üzüldüm:(

Kız uyumadı. Direndi. Ama akşam erkenden hızlıca uyudu, biz de sevindik:)

Ozgur dedi ki...

Esra çok teşekkür ederiz:) Çok onore oldum gerçekten. Yaşasın!