8 Tem 2009

Dışarda Bir Akşam Yemeği: Bir ilk...

Bir zamandır çıkmalı diye konuşuyorduk zaten, kısmet bugüneymiş. Bugüne kadar hiç akşam yemeğe Ela'yı da alıp gitmemişiz. Bugün gittik.

Sevgili, ben, kızımın teyzesi, teyzenin erkek arkadaşı aile saadeti pozisyonunda arabaya kurulduk. Giderken pek bir neşeliydik, Eloşun keyfi pek yerindeydi. 19:30 gibi Bostancı'dan çıktık. (Yalnız Eloşun bugün bi mızmızlığı üzerindeydi acaba diş mi dedirtti. Bu arada laf aramızda meyve filesindeki koca muzu götürerek beni şaşırttı. Ağzına sokuyordu da hiç bu kadar yememişti kımıl kımıl. Aferim küçük tavşanıma.) Sonracığıma Fenerbahçe'de Develinin yolunu tuttuk. Eloş Hanım yolda uyudu. Puşeti yatırır pozisyona getirip, öyle koydum. Mışıl mışıl uykuya devam. Yemeklerimizi, soğukları, sıcakları bitirdik. Pek güzeldi, güneşin batışı, gökyüzünün renkleri filan. Bu arada Develi çocukla gitmek için uygun bir yer. Geniş geniş özellikle büyük masalar. Puşet çok rahat sığdı. Biz de huzur içinde yemeğimizi yedik.

Tam sıcakları söylemiştik ki, kızımız uyandı ve biraz şaşırdı. "Nerdeyiz yahu, neden yatağımda değilim?" Biraz kucaktan kucağa dolandırdık, bol bol da foto çektik. Biraz da öyle oyalandıktan sonra baktım biraz huzursuz. En iyisi emzireyim dedim. Sorduk, emzirme odası var mı diye. Çocuk oyun salonu varmış, orada paravan arkasında koltuk varmış. Daha ne isteriz. Çocuk salonuna bayıldım. Langırt, top havuzu, arabalar, ilgili bir abla. Paravan arkasında bir güzel emdik sütümüzü. Masaya döndük. Yemeğimizi yedik afiyetle ama baktık biraz huzursuzlanma belirtileri var, dedim kahveleri evde içsek nası olur? İyi dediler, ne desinler:)

Bu arada arka masamızda 11 aylık bir abla vardı. Bizim puşete binmek istermiş. Babası rica etti, dedim tabi otursun. Biraz oturdu, Eloşum çakmak çakmak bakar, puşet elden gitti. Hehehe. Neyse sonra aldı babası, yavru ağlar. Sonra mama sandalyesi söylediler, ona oturdu böylece ilgisi dağılmış oldu. Ben de böyle bir durumla karşılaşırsma "hımm mama sandalyesi iste" diye bir kenara yazdım.

Dönüş yolunda muhteşem bir dolunay vardı. Eloşum oto koltuğunda oturmak istemedi, çok ağladı. Ben de istemeye istemeye kucağıma aldım. Sakin bir şekilde eve geldik. Sonra da uyudu minik tavşan.

Giderken pek güzel armutlu takımı giydirmiştim. Ama akşam çıkarken eğer uyursa rahatlıkla yatağa yatırabileceğimiz bir şey giydirmek iyi olurmuş, onu atladım. Bir de oyuncağı unutmuşuz ama benim anahtarlarla uzun uzun oynadık.

Gerçekten değişiklik oldu bana. Banyo yaptım, saçımı taradım. İnsan gördüm, vay canına, hayat biz evdeyken de akmaktaymış. Kozasını yırtmaya çalışan ipek böcekleri gibiyiz. Sonuç itibariyle çok memnun kaldım ve eğlendim. Kızım da en son huysuzlanması hariç (ki haklıydı saat onu geçmişti.) çok da huyluydu. Maşallah diyorum. Biraz daha sosyal olmayı umuyorum. Biraz yabani olduk bis.

Böyleken böyle diyelim. Yarın yeni bir gün, yeni bir macera. Yazacak ne çok şey var. Allah bozmasın. Sağlık olsun hep. Tüm çocuklar sağlıklı olsun. Eğer hastalanırlarsa da hemeencecik geçsin. Dişler de hop diye çıksın. Evet.

iyi geceler!

12 yorum:

Ayşe dedi ki...

OOOOhhh, afiyet olsun... Fenerbahce marina'ya benden bir selam soyleseydiniz. ben gidemedim bu sefer. :( orda pizza marina (sanirim) diye bir pizzaci var, sushicinin icinde/yaninda (divan'in da arkasinda), ben cok severim orayi...

cok operim...

Ozgur dedi ki...

Saol Ayşe'cim. Güzel bir akşam oldu. Dışarı çıkmayalı çok olmuş. Pizzacıya gitmedim. Biraz daha dışa açılırsak gideriz:)

kuzunun annesi dedi ki...

Aman aman ne güzel , cok iyi olmuş senin için , Elayada afferim uslu durarak üzmemiş sizi . Demek tatil yakında , yazlıkta online olabilecekmisin yoksa biraz özleyecekmiyiz sizleri?

Ozgur dedi ki...

Evet kuzucum, gerçekten değişiklik oldu, iyi oldu. Yazlık temmuz ortaları gibi bakalım. Bizim beyin izni kesinleşsin bi. Online olsam da biraz zor olabilir, bu sıklıkta yazamasam da arada iyiyiz, yaşıyoruz gibi şeyler yazarız artık:) Dikili civarında olacağız. Ayvalık-Sarımsaklı filan. Yakına geliyoruz. :)

ela selin dedi ki...

Asil ilk onu evde birakip da ciktiginiz gün gerceklesecek:))
Ben ilkini hatirliyorum, her 10 dakikada bir saate bakmis, agirlasan gögüslerimle daha da aci cekmistim...
Kizimin adasini öperiz...

Ozgur dedi ki...

Ela Selin'in annesi,
Biz Ela'sız çıktık daha önce. Sağolsun annem buradayken, oldukça erken bir döneminde çıktık, yemek yedik. Ama dediğin gibi on dakikada bir saate bakarak ve huzrsuz. Bir kere de yemekler söylenmişken atlayıp geri döndük:) Ah ah. Çok haklısın ama.

yeliz dedi ki...

oh oh iyi olmuş, sosyallik gibisi yok

Tekir dedi ki...

Develi'nin mamaları da pek tatlıdır, ohhh sefanız olsun :)

Ozgur dedi ki...

Evet Yeliz'cim, ihtiyacımız var cidden...

Ozgur dedi ki...

Tekir, evet eee anne mamaları sevdi, güzelce yedi, tabağını bitirdi, gerçi en sonunda bitiremedi ama...

TAZE NANE dedi ki...

Oh ne güzel gerçekten.
Sevgiler.....

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler:)