16 Tem 2009

Yaktın Beni Tracy...

Bugünlerde tam gündüz uykularını düzene oturttuk filan derken, piyangodan sabah 5 uyanmaları çıktı. Geçen gece çok yağmurluydu ya, uyandı huzursuz. Emzirdik. Hataa biiir. Önceki gece tam 5te tekrar uyandı, çiş yapmış, altını değiştirdik. Çok uykum vardı, emzirdim uyudu hata iki. Ve dün saat beş yoksun. Ayaktayız. Gırrr. Etti mi üç?

Sonracığıma saat akşam 6 suları bizim kızın klasik şekerlemesi vardı. Hala da var. Ama o şekerlemeyi yapınca akşam uyumamakta direniyor. Tracy demiş ki "işte bu aylarda akşam üstü şekerlemesinden vazgeçseniz iyi olur". Peki. Ama nasıllll??? Çocukcağızın gözleri kapanıyor. Kaç gündür bugün uyumasın, akşam erken yatsın, uyku öğününü güzel içsin, gece iyi uyusun diyorum amaaa dayanamıyorum. Kıyamıyorum. Gözler gidiyor, baş düşüyor. Oyunlar oynadım, normalde uykusunu kaçıracak müzikler açtım. No. Uykudan ölüyor minik.

Daha üç gün önce oh çok şükür, şu düzen ne iyi şey demiş idim. Sabah ve öğle uykusunu da uyumuştu halbuki. 5te kalkarsan tabi uykun olur cimcime.

Neyse, bu da geçer. Bu gece 4te kalkıp dürtücem olmazsa. Bakalım.

6 yorum:

meltem dedi ki...

idil de yeni huy edindi sicaklar baslayinca sabah dort bucuk bes gibi miyklayarak uyaniyor. onceden ne guzel alti yedi arasi uyaniyordu. bu aydaki bebeklerin gece beslenme ihtiyaci yoktur savini benimseyerek, susadigi icin uyandigina karar verdik. Sonucta uyaninca babasi biraz papatya cayi ya da su veriyor. bes dakikada uykuya tekrar daliyor. Belki isinize yarar. sevgiler Meltem

Ayşe dedi ki...

aksamustu azicik disari cikarsan, daha mi cabuk uyur o zaman? hani kizi ayik tutmak amacli... dans falan etseniz? opuyorum.

Ozgur dedi ki...

A, İlginç. Dur su vermeyi ben de deneyeyiö. Ya da babasına verdireyim. Teşekkürler Meltem.

Ozgur dedi ki...

Ayşe'cim. Bugün dans ettik, hem de Vengaboys'un İbiza'sında yani:) No, çok uykusu geldi. Balkona filan da çıkıyoruz. Dışarı çıkınca puşet ya, direk uyuyor. Gerçi sling ve kanguruda da uyuyor. Dışarısı tam uyku mekanı nedense.

yeliz dedi ki...

bizim sorun da bu. ama ben biliyorum sabah öğlen uyumuyor yoruluyor, sonra bangır bangır mğzikte ve yrde bile kestiriyor, bkz arca:)

Ozgur dedi ki...

Yeliz'cim bugün sabah ve öğle uykusuna çok uğraştım ve 6da uyutmadım. Tam istediğimiz gibi olmasa da gelişme var. Babişle kararlıyız, çözücez uyku meselesini. Eskiden pek güzeldi 8 dedi mi yatakta, gece uyanması yok. Bir de bu ay uyku öğününü kesmek lazımmmış ufaktan. Bakalım nasıl gidecek...