31 Ağu 2009

IPhone Sever Annelere...


Sevgili anneler, gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik uygulama bizleri hayretlere sürüklesin...

http://www.148apps.com/app/328016258

Iphone ve Ipodlar için bir uygulama. 1.99 dolara satılıyor. Bebeğinle en son yapılmış aktiviteleri kaydediyorsun. Misler gibi. Ne zaman yedi, ne kadar emdi, en son ne zaman altını değiştirdin filan.

Neyse ikincisine kısmetse:P

7 yorum:

Anne dedi ki...

Saka zannetmistim valla :) Hic gerce olacagi aklima gelmedi :)

Ben sevmiyorum bu tur seyleri. Isin dogal akisini etkiliyor, anneleri de gereksiz yere huzursuz ediyor, kim ne derse desin. Cocuk 3 kere 15 dakika emse, dorduncu de 5 dakika emdiginde kafada gereksiz soru isaretleri olusmayacak mi? Annelerin hayatini kolaylistirmanin en kolay ve guzel yonu; ne zaman acikirsa emzir, ne kadar isterse o kadar emzir vs tarzi yaklasimlar bence.

Annelerin, "cocuklarinin dilini" cozmesini zorlastiriyor tum bu tutulan dakikalar vs bence. Oysa her seyi bir kenara birakip cocugu gozlemlemek yeterli.

annevebebisi

kirazsevdasi dedi ki...

Özgürüm :) ikinciye kısmetse lafın beni benden aldı :)
Biz de babaya yaklasan evlilik yıldonumunde ıphone mu alsak diyorduk...
gonlune gore diyor opuyorum minik Eloşumu

Ozgur dedi ki...

Merhaba Anne ve Bebişi,görünce ilk anda ben de dumur oldum:P

Yalnız her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Başlarda, düzene girene kadar ben Ela ne zaman emiyor, ne sıklıkta kaka yapıyor yazmıştım. Çok faydasını gördüm. Çok dertlenmedim şahsen, sadece not ettim ve bir düzen olduğunu gördüm. Gözlem gücünü arttırdığını düşünüyorum ama herhalde iphone uygulamasını kullanmazdım:) Annenin biri yazmış olmalı...
sevgiler...

Ozgur dedi ki...

Kiraz'cım valla belli mi olur:) Ben doyamamışım hamileliğe sanırım:P

SERRA dedi ki...

şu kısmetse 2.ye güzeldi ben ne diyeyim 3 mü kalsın benimkilerde IPhone siz büyüsünler şu teknoloji güzel şey ama.. sen yabancı kalırsan insanların arkasından geliyomuşsun gibi oluyor hiçbir şeye yabancı kalmamak lazım bak market olmayan bakkallara küçük düşünmemek lazım:)

anne yazar dedi ki...

İphone'umu seviyorum herkese de tavsiye ediyorum. Nyrşen Ece 2. ayda hiç uyumama, çok az yeme gibi bir sorun yaşamıştı. 2-3 gün doğru dürüst uyumutor 4. gün çook uzun uyuyordu. Ozaman telaşlanmıştım. Elimde not defterim kaç dakika uyuydu, kaç dakika yedi, v.s. sürekli not tutuyordum doktora göstermek için:)) Megerse büyüme atağıymış boşuna kasmışım. Bebekler uyku düzenini ayarlamak için genelliklede 2. ayda böyle bir evre geçirirmiş.
( 2.çocukta telaş yaparsam lütfen bu yorumumu hatırlatın bana:))
Neyse işte not tutmasanda olur anne haklı:))

Ozgur dedi ki...

Sevgili anne yazar,
Bence bu yüzden ikinci çocuklar daha neşeli, daha geniş insanlar oluyorlar. Bütün endişeyi sen birinciye yap, ikincide cool takıl:p