8 Eyl 2009

Düz Değil Düzen Değil...


düz değil, düzen değil,
az değil, ezen değil,
boz eğil, bozan değil,
bir gül biter içimde, içimde, içimde,
tam bildiğin biçimde, biçimde, biçimde,
oofff...
gecenin tam üçünde,
gecenin tam üçünde.
Fikret Kızılok

Soruyorum size sayın diş. Çıkmak için neden gece 3ü bekliyorsunuz. Sabah çıksanız olmaz mı, öğlen çıksanız olmaz mı? Bu acı neden. Bir anda çıksanız olmaz mı. Neden kızımı üzüyorsunuz a dişler. Biz o calsiyumları siz onun canını acıtasınız diye mi içtik? Bizi şarkılara mahkum ettiniz. Bizi babasıyla beraber nöbetçi diktiniz yavrunun başına. Çıkın çabuk. Size mühlet. Bugün çıktın çıktın, yoksa bir çift lafım olacak! Burda geçicisiniz hem, kiracısınız.

Gece 3te kalkış... Anne kalkar, uyutur. Baba kalkar, uyutur. Anne kalkar, uyutur. Baba kalkar, uyutur... 5:30a kadar sürer gider. Anne rüyasında doktorlar, hastaneler ve aslanlı, filli bir orman köyü görür. 6:30da Ela uyanır. Anne baba ne kadar zombi ise, Ela o kadar cin! Oyun ister, gülücükler atar. Sanki bendim gece mızlayan. Anne gaza gelir oynar. Yedide abla gelince anne Ela'yı teslim eder ve hazırlanmak üzere odaya girer. Ve yatar uyur:) Gitmiycceeeeeeeem der. Sonra paşa paşa kalkılır giyinilir, işe gidilir.

Sabah sürprizi, sol alttan patlamak üzere olan yeni diş. Hoşgelmiş, sefa gelmiş. Biz misafir severiz fakat vakitlice gelin yahu!

17 yorum:

ELİF dedi ki...

Ah o dişler ah....

k.i.s.d. dedi ki...

Ahhh çok şükür. Diğer dişlere burdan sesleniyoruz, mümkünse gündüz çıkın yahu. yazık anneler uykusuz kalmasın. Kıyamayısss.

Tekir dedi ki...

yaaaaa ben okudukça korkuyorum bu dişlerden... hayli dişliymiş bu dişler :(

kolay gelsin özgürcüm...

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

tuna büyüyünce sanırım en çok dişten kaynaklı uykusuz geçen gecelerimi hatırlayacağım. doktora sormuştum ben de "neden gece sapıtıyo yaw" diye. geceleri daha fazla acı hissederler demişti. gündüz ona bak buna bak, oyun vs derken dalıyolar ama gecelerrr.. ah o gecelerrr...
çok canı yanarsa calpol verebilirsin demişti doktor. ben de eğer çok fena gibiyse 1 ölçek veriyorum. zira jelin ömrü 15 dakka.

Ozgur dedi ki...

Sorma Elif...

k.i.s.d duysunlar bizi!

Tekir, korkma canım. İlk ikisi nasıl çıktı anlamamıştık. Bu yanlar azılı çıktı!

Ozgur dedi ki...

hülya'nın tuna'sıi hımm mantıklı. Olmazsa öyle yapalım biz de. Yazık yavruya. Dün ben de saf mıyım, salak mıyım, anlamadım diş diye. Söylemedi ki annecim dişim ağrıyo demedi ki:PP sabah kalktım patlamış.

Sersem oluyoruz, meme vermeli mi, gereksiz jel sürmemeli, önce emin olmalı filan derken.

Bunlar unutulmaz gibi gelio bana da. Neyse 4 gitti, kaldı 24:)))

Adsız dedi ki...

Hoş gelişler ola... İnci inci dizile... Yavruları fazla üzmeye... Ve mümkünse gündüz gele...

Yazmak iyidir... dedi ki...

Geçmişler olsunnn! Bu dişlerin çıkması ne zaman biter arkadaşım? O vakte kadar insanı işe güce mahkum etmeseler de, gece uykusuzluğunu okurken bizim de içimiz cız etmese. Rüyanda filler aslanlar görüp sonra benim yazımı okuman da amma tesadüf olmuş :D Ehe!

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

süt dişleri 16 ya da 18 tane yaw
diil mi lan yoksa ??

Ozgur dedi ki...

teşekkürler yazmak iyidir, keşke işverenler duysa sesimiziii. zommbiii zommbiii zommbiii

Ozgur dedi ki...

Baktım şimdi 20 taneymiş Hülya. Kaldııı 16!

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

HADİ HAYIRLISI....

elbruze dedi ki...

Çıkması unutulmayacak kadar zor olabiliyor tamam ama eğer çıkmazsa da dört gözle bekleniyor bu dişler. Bizim prenses 14 aylık olacak 6 dişte kaldı. Kolaylıkla gelir yeni dişlerimiz umarım.

ela selin dedi ki...

Sevgili Özgür anne,
Sürekli takipteyim ama o kadar üretkensin ki yorum yetistiremeyecegimden korkup okuyup kaciyorum:((
Isteki ilk haftalarimi hatirladim son yazilarini okuyunca. Selin de ilk disini o zamanlarda cikarmisti ve geceleri uyanip saatlerce uyumuyordu. Cok ama cok zorlandim. Aglama derecesine variyordu yorgunlugum. Ertesi gün sürüklenerek gidiyordum. hatta hic yapmadigim sey cok önemli bir toplanti oldugu halde ucagi kacirdim basladigimin ikinci ya da ücüncü haftasi. Acayip utanmistim. Söyleyecegim iki sey var: büyük ihtimalle Ela da hem dis hem de ayrilik sancisiyla geceleri uyaniyor. Bence evde oldugun zaman bolca emzir, kucaginda tut oldugu kadar. Ikincisi sucluluk duygusu duyacagini kabul et. Bu duygu calissanda calismasan da birakmiyor pesini. Rahat ol istekilere karsi. Ben ise basladiktan sonra cocugum olmadan önceye oranla cok daha etkili calistigimi farkettim ve bunu herkesin farketmesine calistim. Ve isten cikis saatkerimden asla ödün vermedim. Bosver ne düsünürlerse düsünsünler. Bir süre sonra etkili calisma taktigini görüp kapanacak ceneleri. Kapanmayanlari da görmezlikten gel. Önemli olan ne ürettigin. Gördügüm kadariyla cok caliskan ve üretken bir insansin.
Kolay gelsin...

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Esra...

Ozgur dedi ki...

Elbruze, çok haklısın... Çıksın dişler, inci gibi dizilsinler, zamanında gelip bekletmesinler... Gelirler yakında :)

Ozgur dedi ki...

Merhaba Ela Selin,
Çok sevindim yorumuna. Ben de sizi hep okuyorum. İki çocuklu annelere ayrıca saygım var:)

uykusuzluk herhalde ikisinin birleşimi. Dün gece gene nöbetteydim.

Dediklerine dikkat edeceğim, teşekkür ederim.

Suçluluk konusu var tabi... Her durumda oluyor. Onun mutlu ve keyifli olduğunu gördükçe rahatlıyorum.

İş durumları hala bir muamma.Bakalım neler olacak, bekliyorum... Hayırlısı.

Kitubi'de de bir yazı vardı. Anne, olmak insanın verimini arttırıyor, aynı anda binlerce iş yapma becerisi, empati sabır... bakalım ben de olumlu etkileri gözlemek için bir şansı bekliyorum.

sevgiler kucak dolusu. yarım yaşınız kutlu olsun