3 Eyl 2009

Elimiz Siz Tutar Mısınız?

Elimi Siz Tutar Mısınız?

video

Dün emaile düşen bir posta, bu reklamı mümkün olan en fazla sayıda insana ulaştırmamızı istemiş. Ben de burdan yayınlayayım diyene kadar Kitubi'de Damla yayınlamış bile... Ne iyi etmiş.

Çok etkili bir reklam. İlk izlediğimde Ela kucağımdaydı. Koptum gittim... Yapabileceklerimiz var.

O eli tutalım ne olur... O küçük eller bizim çocuklarımızın...

Ekleyebilirsek bloglarımıza ekleyelim, duyuralım.

LÖSEV'e ulaşmak için...

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Gerçekten çok etkileyici...
Eli tutmalı, HATTA TÜM ELLER BİRLEŞMELİ. El ele vermeli...

Yalnız LÖSEV için değil, her konuda birlik olmalıyız. Birlikten güç doğar.

Hasta çocuklarımızı iyileştirirken, çocuklarımızın sağlıklı yaşayacağı bir ülke için de, özellikle annelerimiz, bir şeyler yapmalı değil mi?

Dünyayı kadınlar kurtaracak. Sizler gibi bilinçli kadınlar...

meltem dedi ki...

Tesekkurler Ozgur Anne.
Kendi hayat kargasamiz icinde bizden daha zor durumda olanlari gosterdigin ve harekete gecmemizi hatirlattigin icin. Sevgiler

yenianne dedi ki...

Eşimin yeğeni(abisinin oğlu)9 aylıkken lösemi teşhisi ile hastaneye yattı.1,5 sene tedavi oldu Çapa'da.O zamanlar Çapa'nın onkoloji servisinin üst katı Lösemili çocuklar vakfına ayrılmıştı.Amacı yoksul hastalara yardım etmek olan bu kurum sağlık güvencesi olmayan hatta ödenmiyor diye Bağkurlu olanları da kabul etmiyordu.Zamanın yöneticisi vakfa bağış olarak verilen arabayı kendi makam aracı olarak kullanıyordu...Şimdi yönetim değişti sanırım,ancak artık icraatlarını takip etmiyorum umarım düzelmiştir.O dönemden beri bağış yapacaksak,birine yardım edeceksek,nerde nasıl kullanıldığını bilmek için kendi ellerimizle yapıyoruz biz..Alakasız olacak ama "www.kardesinisec.com"diye bir site aracılığıyla doğuda yardıma muthaç öğrencilere yardım eli uzatabilirsiniz....

Ozgur dedi ki...

Adsız, bir şeyler yapmalı katılıyorum. Bir yerden başlamak gerek, öyle değil mi... Artık kimin eli neye yatkınsa ucundan tutarak...

Ozgur dedi ki...

Ben teşekkür ederim Meltem. Keşke daha çok katkımız olsa.

Ozgur dedi ki...

yenianne...
ne desem bilemedim. Tam bahsettiğin olayı anlamadım. Lösev aslında yardım etmesi gereken bir çocuğa etmedi sanıyorum, öyle mi?

Yardım kuruluşları konusunda kötü bir mazisi var ülkemizin. Bosna paraları, deniz feneri filan derken, çok kandırıldı bu halk. Öte yandan, yardım etmeden olmaz. Yani kardeşini seç de güzel bir kampanya mutlaka ama lösemili çocuklar için bir şey yapamayacak mıyız?

bilmiyorum, kolay bir yanıtı yok.

yenianne dedi ki...

Özgür;parası olmayana yardım etmeyen bir vakıftı o zaman.Yardımlar yerine ulaşmıyordu-tamam bazıları ulaşıyordur belki ama-Lösemi hastalarına yardım etmeyelim demiyorum.Ayrıca şimdiki durumunuda bilmiyorum vakfın.Ama biz yardım edeceğimiz kişiyi kendimiz buluyoruz demek istedim.(Biz yaşadığımız için belkide bu deneyimi,nasıl bulacağımızı biliyoruz ve yardım ettiğimiz Lösemi hastası küçücük bir kızımız var.)İçimiz daha rahat oluyor böyle.

Ozgur dedi ki...

Anladım canım. Teşekkürler bilgi için...