9 Eyl 2009

Geçen Sene Bu Zamanlar: Mucize Sensin...


Geçen sene bu zamanlar...

Ela'ya...

Mucizelere inanmamak üzerine eğitiliyoruz. Toplum, eğitim, kitaplar filan. Ancak onların hedeflediği kişi sen değilsin. Onlar vasatı hedefliyorlar. Tam ortada duranı. Hayal kırıklığına uğramaya meyilli olanı. Bedelini ödemeye yanaşmayanı. Sen öyle olmayacaksın.

Daha fazla zeki olmak ya da en güzel olmak değil. Sıradanlık zihinde başlıyor, sıradanlığa inanmamakla. Ortalama bırak eğitimcilerin hedefi. Senin hedefin alacağın notlar, geçeceğin sınavlar değil. Seni sevecek standart birini bulup evlenmek değil. Bunlar ortalama hedefler. Sana göre değil. Gideceksen en uzağa, çıkacaksan en yükseğe ve gerçek aşk ve tutku dışında hiçbir şeye evet demeden. Ne istiyorsan sonuna kadar. Ellerinin ucunda milyonda bir ihtimal dedikleri başkalarının. Başkalarına inanma.

Onlar korkuturlar çünkü hayal kırıklığına uğramanı istemezler. Seni tanımazlar bilmezler. Seni bir sen bilebilirsin. Sen biliyorsan doğrudur.

Başkalarını dinleme. En önemlisi budur. Senden başkası bilmez. Bir tek sen bilirsin sınırlarını. Sınırları yaratan zihnin çünkü. Umarım sınırsızca hayal kuran biri olursun. Özgür ruh. Beni ya da babanı dinlemezsin. Ne de öğretmenlerini, bizler sadece kendimizi biliyoruz çünkü. Umarım kimselere de karışmazsın.

Olasılık hesapları başkaları için. Milyonda bir sensin. Milyonda bir olamayacaklar üzülmesin diye o hesaplar. Senin için değil. Kendini bırakma. Ol.

Sen kral ol, krallık arkandan gelecektir. Kral olmadığında, gelse de akar geçer.

Ne deha doğuştan, ne bilgi. Karamsar olma. En büyük dileğim. Sınırsız enerji, neşe ve inanç. Ve mizah duygusu bitmek bilmeyen. Öğrenme tutkusu.

13 yorum:

Ayşe dedi ki...

ne guzel yazmissin arkadasim ya... duygulandim burada.

Amherst'e geri dondum ben. Ofisteyim simdi. 2 saat sonra yemek yiyip odama gidicem...
Elosun yeni resimleri yok mu? Ozledim minik hanimi...

anne yazar dedi ki...

Ne desek boş güzel yazıyorsun vesselam:) Acaba Özgür Anne miz bugün ne yazmış diye pc başına oturmak keyifli bir duygu. Takipteyim hızına yetişemesemde:)

İlknur dedi ki...

Ellerine saglik Ozgurcum. Insallah Ela yazdiklarin dogrultusunda hedeflerinin hayallerinin askinin tutkunun pesinden giden bir cocuk olacak. Boyle bir anne baba destegiyle ortalama degil kendi kendisinin zirvesi olacak.

Parpali dedi ki...

Gözlerini kocaman kocaman açmış bu güzel bebek, ortalama bir hayatı istiyor olabilir mi ki? Bu meraklı bakışlarla mı? I-ıhh.

yeliz dedi ki...

ben bu yazıyı hatırlıyorum sanki, galiba o zamanlar da okuormuşum seni, vaaaay

Ozgur dedi ki...

Saol Ayşe'cim :) Hoşgeldin...
Tez zamanda koyayım yeni foto... bi kaç tane var son postlarda...

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler anneyazar, yanaklarım al al oldu:)

Ozgur dedi ki...

İnşallah İlknur'cum... Anlatması zor gerçekten. Anlaşılmak güzel...

Ozgur dedi ki...

Parpali, di mi di mi:)
Meraklı taze minik. Zaten bütün bebekler öyle başlıyor da arada bir yerlere tüketiyoruz onları:(

Ozgur dedi ki...

Aaa ben o zamanlar kimse okumuyo modundaydım, tekrar çıkarayım dediydim çeyizimden:)

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

yazına bayıldım...zaman ne kadar da çabuk geçiyor..eloşcuk kocaman oldu...öpün benim için onun tatlı yanaklarından..sevgiler

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

yazına bayıldım...zaman ne kadar da çabuk geçiyor..eloşcuk kocaman oldu...öpün benim için onun tatlı yanaklarından..sevgiler

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Esra, öperim tabi:)