1 Eyl 2009

SosyalAnne

İşe adapte olma çabalarım sürmekte. Bugün bana iş verdiler, yaşasın. Artık boş değilim. İşin bir ucundan da tutacağım, bakalım nasıl gidecek...

Öğlen, Kitubi'den Damla ile buluştuk... O kadar yazışıyorsun, okuyorsun, yüzyüze tanışınca çok uzun yıllardır berabermişsin gibi. Aynı binadaymışız, aynı okuldanmışız ama ortaklıklar o kadar çok ki... Zaten internet alemindede insanın kanı birine boşuna kaynamıyor, bir kez daha test edilmiş oldu. Sürekli konuştuk, knuştuk ve daha konuşacak çok şey var. Akşam sevgiliye anlatırken "peki şu nasılmış" gibi sorduğu detay soruların hiçbirine yanıt veremedim. Çok güzeldi, işe dönmenin en güzel yanlarından biriydi. Arada kaçar giderim ben o kata. Yaşasın. Gün boyu sarı çizmeli ile mailleştik. Hazır pek işimiz yokken.

Eve geldim, Ela uyuyordu. Bugün az uyumuş. Sevdiğimiz bir arkadaşım geldi, kendisi radyo djyi olup Eloşum için daha 19 günlükken istek şarkı çalmış ve kızımıza ilk gitarını hediye etmiş olan arkadaşımızdır. Ela'ya şahane bir karpuz elbise almış, ilk fısatta fotosunu çekip koyacağım, çok komik bişi. Ne zamandır görüşmemiştik, bol bol konuştuk. Evde, Ela'nın oyun köşesi var. Minderler, oyuncaklar. Biz de evcilik oynamaya gelmişiz gibi oraya oturduk öyle sohbet ettik durmadan.

İşyerinde sevdiğim bir arkadaşım var, blogumuzu takip eden tek kişi:) Ona da bu vesile ile selam ediyor, tez zamanda bebişini kucağına almasını diliyorum.

Oldukça sosyaliz. Yeni dostluklar, ortak kaygılar. Yalnız olmadığını hissetmek, bunlar çok önemli şeyler. Bir kez daha iyi ki bloglar var, üşenmeyen, öğrendiklerini paylaşmaktan çekinmeyen annelerimiz var diye mutlu oldum. Bazen insanın kalbi sevinçle kanatlanır hani. Umudu güçlenir. Karanlık bir anda bir ışık.

Umarım artık her şey iyiye gider...

5 yorum:

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

ne kadar güzel. özellikle şu aralar gebelikten her halde hiç halim yok. sosyalleşmeleri okuyunca feci kıskanıyorum. ama enerjim sıfır...

kirazsevdasi dedi ki...

karanlıkta bir ışık... Tum yazıdan kendime cikardigim bu.

Güzel günler kapıda Özgürüm, güzel olacak.

Ozgur dedi ki...

Esra, öncelikle tebrik ederim güzel bebiş için:) İlk üüç aydan sonra giderek kolaylaşıyor sanırım. O adaptasyon süreci yorucu olabiliyor... Ama sonucu düşününce:)))
Gelsin güzel yavrular.

Ozgur dedi ki...

Kiraz'cım evet gözüktü ışık değil mi:)

Damla dedi ki...

Her zaman beklerim :)