23 Kas 2009

Sonsuzluk ve Bir An

Nerden başlasam.... Sevgili hasta. Boynundaki sinirler sıkışmış. Ameliyat dedi doktor. Başka bir taneye gittik bugün. Önce fizik tedavi ve ilaçla düzeltmeye çalışıcaz. Olursa ne ala, olmazsa ameliyat bayramdan sonra. Bugün bir arkadaşımı aradım daha önce boyun fıtığı geçirmişti kendisi. Kurşun mu döktürsek ne yapsak derken, veriyim mi numarasını dedi. Doktorun numarasını da o vermişti zaten. Toptan delirdik.

Doktordan çıktık, beklerken sahile yürüdük. Deniz muhteşem. Çalıntı zamanlar. İşten izin almışım, pazartesi öğleden sonra sevgiliyle çiftehavuzlar civarında sahildeyiz. Nasıl tembel bir hava. Etraf mavmavlardan geçilmiyor. Sevgililer bankta. Yürüken yürürken ara sokaklardan birine saptık. Yerde sarı sonbahar yaprakları, solumuzda kırmızılı, yeşilli yapraklardan bir duvar, karşımızda yaşlı ama dik bir ağaç. Çok güzeldi. Resmini çekmek istemedik, hafızamıza kazıdık. Oralarda apartman altında bir cafe bulduk. Ödev yapmaya gelen liseli bir kız, bir oğlan. Başında hayırlı bir iş dönen, annesiyle fal baktırmaya gelmiş genç kız. Ballandıra ballandıra evlilikler, ilişkiler, damatlar, gelinler, flörtler, beraberyaşadığıiçinevlenmeyenerkekler üzerine anlattı da anlattı falcı teyze. Pek konuşkandı, şovmendi adeta. Oturuk, bekledik.

Hiç bir şeyi fazla umursamamak lazım. Stres filan baş düşman. Odur budur diyene kadar, önce stresi bırakmalı insan. Telaşeyi, koşturmacayı, saate bağımlılığı. Kariyer insanı olmak iyi güzel, çok fazla konforu var. Alıp götürdükleri de çok.

Sırtım, boynum ağrıyor. Kıskançlıktan diyorlar fazla bişi diyemiyorum. Empatiden benim de boynum tutuldu belki?

Yaşasın bayram, biraz dinleneceğiz umarım. Yalnız kocaya doktor kesin dinlenecek dedi, benimki gene pc başında. Nasıl dinlenecek bu adam? Dertliyim, dertli.

21 yorum:

KUZEY TAN dedi ki...

Acil şifalar diliyorum. Umarım hemen iyileşir. Fakat bilgisayar iyi geliyor dememiştir doktor:)

kirazsevdasi dedi ki...

ah Özgürüm, aklimdan gectiniz bugun,
dun kosturmada soylemeyi unuttum, benim babamda da boyun fitigi vardi, ameliyat dediler, ilkel gelebilir ama bu islerde uzman, doktor olmayan bi adam sayesinde atlatmistida,
insallah esinin durumu ameliyata kadar gitmez, bu bir haftada toparlar,
iyilesmesi icin dualarimizi gonderiyoruz buradan

Anne ve Bebisi dedi ki...

Cok gecmis olsun. Benim de is arkadasim, bilgisayar kullanimina bagli olarak bileginde baslayip boynuna vurmaya baslayan agrilarla ugrasiyor. 2 hafta izinli. Fizyoterapiye gidiyor. Zor isler. Stres tetikliyor maalesef :(

Adsız dedi ki...

Annemde boyun fitigi vardi. Hem de cok cok fena. Bas agrisindan duramiyordu. Gozlerinin alti sisiyordu.

Doktoru ameliyata karsiydi. Fizik tedavi ve evde hergun yapmasi gereken hareketler ve kas gevseticisi verdi.

Bir haftada gecmedi. Uzun surede gecti ama simdi cok cok daha iyi. Biraz azinca ne yapmasi gerektigini biliyor annem.

Herhalde biyun fitiklari farkli farklidir. Yerleri, siddetleri... Ama boyle de bir hikaye var, bilesiniz istedim.

Gecmis olsun. :o)

www.elifsavas.com/blog

Ayşe dedi ki...

eyvah eyvah... tabi meslek hastaligi... durun ya ameliyat olmasin insallah. belki daha non-invasive sekilde duzelir.

ev isi ne alemde? yeni eve mi gelecez kisin? :))

cok sevgiler.

k.i.s.d. dedi ki...

Ben yorumu Özgürüm sana değil sevgiloşuna yapıyorum: sayın Sevgiloş Bey :) lütfen bilg. başında harcadığınız vakitten ayırıp boynunuza yatırım yapın. Bize acımamanızı anlayışla karşılıyorum (niye acıyasınız ki zaten saçma oldu) Ela'ya acıyın. Çünkü siz dinlenmedikçe boynunuzun iyileşmesi zamana yayılacak ve Ela ile geçirdiğiniz kaliteli zamanlardan çalacak. Dediydi dedirtmeyin. Özgürüm sevgiler.

Parpali dedi ki...

Çok geçmiş olsun. Annem de de vardı. Fizik tedavi gördü ve evde birkaç egzersiz uygulamıştı. Hâlâ çok yorulduğunda ağrıları oluyor ama eskisi gibi değil.
Gerçi mesleki açıdan bir dezavantaj var sizde.

kuzunun annesi dedi ki...

Hay allah , bu sene Eloşun babasına bir haller oldu resmen . Selam ve gecmiş olsun dileklerimizi iletiniz efem :)

İlknur dedi ki...

Cok gecmis olsun. Insallah tez zamanda bulunur bir caresi. Dinlenme ve fizik tedavi sonucu verilecek egzersizlerle insallah gecer.

MUJI dedi ki...

Merhaba, blogunuzdan iletişim bilgilerinize ulaşamadık. muji.turkiye@gmail.com adresine bir mail atarsanız size küçük bir hediyemiz olacak. İyi günler dileriz.

Ozgur dedi ki...

Çok teşekkürler Kuzey Tan'ın annesi:) Der mi hiç!

Ozgur dedi ki...

Kirazsevdası, sorma canım. Bu iş nedeniyle çok leyla gibiyim ben de. Bakalım fizik tedaviye güveniyoruz. Umarım işe yarar....

Ozgur dedi ki...

Anne ve Bebişi, doktor boyun ve cilt ruhun aynasıdır dedi. Boynunda ve cildinde problem olan psikolojisine bakacakmış...

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Elif,
Boyun fıtıklarının %90ı ameliyatsız geçiyormuş. Sevgilinin durumu ise tam sınırda. Bir haftada iyileşme görülürse, yani kötüye gidiş olmazsa, ya da durumda umut vadeder bir hal olursa ameliyat olmayacak. Umarım ilaçlar ve tedavi işe yarar, gerek kalmaz.... Teşekkürler paylaşım için.

Ozgur dedi ki...

Ayşe, umarım olmaz. Doktorun terimiyle "vücut bütünlüğü bozulmaz". Güveniyoruz, inanıyoruz, bol bol placebo yapıyoruz. Mesela ben elimi koyup iyileştirici partiküllerimi, olumlu düşünce gücümü, efendim elimin sıcaklığını filan trasfer ediyorum :) bilimsel, gayrı bilimsel, yaşasın placebo etkisi:) Grubu da severim ayrıca.

Ev işleri bir yandan yürümekte, bir ihtimal, yeni evimizde ağırlayabiliriz, bakalım, kısmet:)))

Siz gelin de!

Ozgur dedi ki...

k.i.s.d, sevgiloş tedaviye gitti şimdi. gelince aktaracağım:) süper yorum!

Ozgur dedi ki...

Parpali, çok geçmiş olsun annene de. Dikkat edicez, hareket yapıcaz, stres olmayacağız. Nasıl olmayacaksak... Çok sevgiler, özledik!

Ozgur dedi ki...

kuzunun annesi, hiç sorma:( Ama düzelecek, iyi olacak, yazın kulaçlar atılacak, misler gibi olacak...

Ozgur dedi ki...

İlknur çok teşekkür ederim, aklımdasın.

Yazmak iyidir... dedi ki...

Geçmişler olsuun!!! Şimdiden!

zeynep dedi ki...

geçmiş olsun, acil şifalar.