28 Oca 2010

Akar akar akar...

Mutfaktayım bir bakıyorum arkamda biri var. Gülüyor, damacanayı tutuyor. Kap kaçak, her şey elinin altında bıcık bıcır. Bazen gülüyor, istediği olmayınca mimimimimimi diye laf sayıyor. Akşamları yemek yiyoruz, biraz kitap okuyoruz. Altımızı açıp oturağa oturduktan ve temizlendikten sonra soruyorum. Şimdi ne zamanı kızım? memmee. Ne zamanı kızım? meme.

Kitapların resimlerine bakıp isimlerini söylüyoruz. Söylediğinden çok daha fazlasını anlıyor. Derdini anlamazsak kızıyor.

Babasıyla birbirlerine parmaklarını uzatıp değdirirlerdi. Skypeda görünce parmağını uzatıyor Ela. Dün kendi kendine iki farklı elinin parmaklarını birbirine değdirip baba demiş. Ben görmedim, bakıcı ablamız söyledi.

Sanki zamanı tutmak için yazıyorum bunları, unutulmasın diye. Öyle hızlı unutuyorum ki oysa çoğu şeyi söyleyemeden. Normal kitapların sayfalarını çeviriyor ustalıkla. Ne zamandır yazmak istiyorum. Akıyor zaman.

Alerji geçti, burun akıyor.

Kara doyduk. Yeter bu kadar. Annemler geliyor haftasonu, heyoo.

8 yorum:

kirazsevdasi dedi ki...

şeker yaa

kuzunun annesi dedi ki...

Parmak olayı cok şeker ama birazda buruk geldi. Yavrukuş bu yaşta hasretlik çekiyor baksana.Kıyamam..

Selda dedi ki...

günaydın,

Biliyorsun günlerdir hepimiz kar ve soğuk ile boğuşuyoruz. Bizimle birlikte sokak hayvanları ve kuşlar da bu çileyi çekiyor. Kar ve soğuk onlar için kabus, yemek ve su bulamaz oldular. Yapabileceğimiz şeyler çok ama en basitinden kuşlar için hepimiz ekmek ağacı yapıyoruz, ayrıntısını sayfamda bulabilirsin. Göz atarsan ve paylaşırsan sevinirim, Sevgiler Selda...

ilknur malcı dedi ki...

aynı şeyleri bende düşünüyorum.Zaman akıp gidiyor geride hüzün bırakıyor.
şu sıralarda sıklıkla kadınların doğurmak için yaratıldıgını söyleyip duruyorum.şimdiden çok özlüyorum kızımla ilgili şeyleri

mehtap dedi ki...

Maasallah Ela'ya, cok akilli, uyumlu bir cocuk anlasilan... Su babayla parmak degdirme olayini okuyunca cok sasirdim, cunkuk ayni durum bizde de mevcut, hatta degdirirken esim E.T. der simdi kizim da(Zeynep Erva) ona benzer bisi soyluyor...

Sizi surekli takip ediyorum ama ilk yorum bugune kismetmis, yazilarinizi sanki karsimda siz konusuyormussunuz gibi okuyorum, cok zevk aliyorum yazilarinizdan.

sevgiler Ela kuzusuna...

Mehtap

Ozgur dedi ki...

Kirazcım hoşgeldiniz tekrar.

Kuzunun annesi, öyle... Hüzünlü ama güzel.

Selda, Evet çok haklısın. Balkona koyuyorum ekmek ve su kuşlar için. Aşağıya da koymak lazım. Sevgiler.

İlknur, özlenmez mi hiç...

Merhaba Mehtap, aynen öyle. ET halleri:)

Damla dedi ki...

Canım benim, babası bunları okuyunca çok hislenmiştir.

Ilgaz 1 yaşındayken babası iş için Riyad'a gidip vize problemi yüzünden mahsur kalmıştı. Ilgaz bir gün baba diyerek ağlamıştı, o sırada babannesi bizdeydi o da ağlamıştı.

ilal dedi ki...

:)
insan koca başlığı görmez mi..ben görmedim...Ela nın 2008 in son gününde geldiğini....

bizde 2008 in son ayının 10. gününde:)