16 Oca 2010

Ela'dan Bir İlk ve Yeni Kareler.


Ayıptır söylemesi, bugün ilk kez oturağa çiş yaptık. Sonra da kıkır kıkır güldük. Pek mutluyuz... Yaşaasın.12 yorum:

aysema dedi ki...

Canlarım benim...

Evren dedi ki...

Çok iyi ya, çok sevindim, süper! Bugün bizim de benzer bir ilk kaka ile oldu. YavruSu kaka dedi ve kakasını yaptı. İnsan böyle bir şeye ancak anne olunca sevinir herhalde, ne komik :))) Bir süredir kakasını yaptıktan sonra söylüyordu ama ilk kez yapmadan önce söyledi. Ben de tutuştum tabii, çünkü bu tuvalet eğitimi konusunda nasılsa erken diye hiçbir hazırlık yapmamıştım. Şimdi de ne yapsam, nasıl başlasam diye kara kara düşünüyorum. Siz oturak mı kullanıyorsunuz, nasıl yapıyorsunuz? Yanlış bir şey yapıp bu süreci berbat etmekten korkuyorum. Hassas bir konuymuş galiba. Hatta bunu Nurturia'da sorayım. Sevgiler. Bu arada cep telefonu ve kitap bizim de favorilerimiz :)

yeliz dedi ki...

ay çok iyi olmuş, oh ne güzel:) arca da hergün aynı saat kaka yapıyor, oturağa tutmalı mı acaba?? babane tutuverin diyor, biz erken diyoruz:)

yeliz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Ozgur dedi ki...

Aysema:)

Evren, ay ne güzel haberler... Biz oturak kullanıyoruz ama tuvalete takılanlardan da aldım. İkisine de oturtuyorum Ela'nın ikisi de çok hoşuna gidiyor o nedenle yanlış bir şey yaptığımı düşünmedim. Bir kaç kitapta okudum. 9-12 başlamak için 12-15 ciddi ciddi başlamak için iyi zamanlarmış... Aksi halde çocuğa beze kaka yapmayı öğretiyormuşuz. Ela gidip saklanıp çadırında yapıyor kakayı. Bence bunlar işaret. Sizinki de öyle. SEvgiler çok!

Ozgur dedi ki...

Yeliz'cim bence erken değil. Aynı saatte oturağa yapsın. Babaneleri anneanneleri dinlemek lazım bu konuda. Fırsat bulsam daha uzun yazıcam... Ben, kardeşim çok erkenden bezden kurutlmuşum. Tamamen kurtulmasa bile en azından kakayı beze değil oturağa yapar. Rahat eder....

dağlar kızı dedi ki...

Maşallah Ela'ya. Bir de özellikle son foto ne tatlıymış öyle, "selam dünyalı" der gibi:) Bayıldım...

Ayşe dedi ki...

heyo heyo heyo... Afferin Elos'a!!!

ilknur malcı dedi ki...

kitaba bakarkenki hali ne kadar hoş çıkmış melek bunlar melek.
ben oturak olayına daha başlamadım.
bende ufaktan ufaktan başlasam iyi olacak.

k.i.s.d. dedi ki...

Elacık aferim canım benim. Süper kız!

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

allahım nelere sevindiriyor bizi bu minikler... afferin ela'ya... bence de erken değil. ısrar, psikolojik baskı, korkutma olmadığı sürece ve kendi işaret verdiği sürece arıza yok.
kolay gelsin

Ozge dedi ki...

:))
rahmetli babaannem bizi 4 ayliktan itibaren egitime sokmus :)) bence eskiler bu işi biliyorlar...Size de basarilar dilerim