19 Mar 2010

Akıp Giden Günlerimiz...


Haftanın son günü... Dün gece yine mesaideydik. Gece 12de 2 de uyandık. İyi açıdan bakarsak, yatağında uyumaya devam etti. Kötü açıdan bakarsak, uyandım mı uyuyamıyorum. Tam uyuyorum uyanıyorum. 4:30da tekrar uyandı, bu defa haklı. Burun tıkalı. İlaç verdim, yatırdım. Bu defa sandım ki, artık 8e kadar uyur. Ama tabi dakik çocuğum gene 6 dedim mi ayakta. Kalktık. Bi de neşeli. Ben de uyumadım ama uykum da yok enteresan bi şekilde.İki saat kesintisiz uyku eskinin dört saati, kesintisiz dört saat, eskinin sekiz saatine denk. 5de yattığımı uyumaya çalışıyordum daha 6da. İtiraz edemedim. Sabah sabah onun neşesi bana geçti. Bi de kaka olayı sabaha taşındı. Eskiden öğle yemeğinden sonraydı üç gündür sabah kakası var. Oturakta öyle oturup bacaklarını çekmesi yok mu. Bi de sen de otur yapıyor, bitmeden kalkmıyor. O da keyfimi getirdi.

Hava da güneşli. Oysa ne soğuktu dün gece. Dondum, dondum. Üşüdükçe gidip Ela'nın üstünü kontrol ettim. Güvenim tam, üşürse üstünü örter. Sıcaksa açar. Biliyorum. Yine de gidip bi bakayım büzüşmüşse bi de battaniye örteyim diye gittim. Güneş ne kadar etkiliyor insanın neşesini. Bi de neşeli kıyafetler giydik bugün. Baştan ayağa pembe beyaz çizgiliyiz. Çizgili güzel o.

Pazar sabahı babası burda Ela'nın. Ne kadar şaşıracak kimbilir. Giderken bebekti, şimdi çocuk oldu resmen. Helikopterini ipinden çekip peşi sıra sürüklerken farkettim. Binlerce video birikti ama koyamıyorum, üşengeç miyim? Çok değişti her şey. Daha eğlenceli oldu böyle.

Bir günümüz nasıl geçiyor onu da anlatalım. Sabah 6da kalkıyoruz. 7:30a kadar oyun ve sabah sütü. Abla geliyor 7:15-7:20 civarı. 7:30da kahvaltı yapıyor Ela. Ben de mesaiye geçiyorum. Eğer çok uykusuzsam 8 civarı yatıp biraz uyuyorum. Ela da 8:30 civarı sabah uykusuna yatıyor. 1-1.5 saat arası uyuyor. Sonrasında oyun zamanı. Abla ile oynuyorlar, arada yanıma geliyor, arada gidip ben bakıyorum. Hava güzelse beraber ve solo dışarı çıkıyoruz. İşim çoksa ben çıkmıyorum. 1:00 civarı öğle yemeği var. 2:30 civarı öğle uykusu var. En geç 4te kalkmış oluyor. 6ya kadar yoğurdunu, meyvesini yiyor. 6:15de ben alıyorum kızı. 7:30a kadar oyun ve yemek yapmaca. 8:00 uyumaya gitme. 8:30 uyku.

8:30dan sonra ben pc başındayım. Kah çalışıyorum, kah laf yetiştiriyorum nurturiada. Yan gözle dizi izliyorum. Eğer kardeşim medeni bir saatte eve gelmişse, (çok çalışıyor, ver birazını ben yapayım diyorum:P) beraber losta sarıyoruz. 1. Sezon bitti bile. İleriye dair ipucu vermemek için kasıyorum ama "nolcak abla Kate öldü mü" diyor. Ne diyim şimdi ben buna? En sevdiğim karakterlerden biri bu Desmond dedim, aha asıl karakterlerden biri oluyo o zaman diye hemen akıl yürüttü cin... İzlediğim diziler Lost2.sezon, 6. sezon, denk gelirsem canım ailem, bi de aşkı memnu.

Aşkı memnuyu tam izlemiyorum. Çalışırken dinliyorum, arada dönüp bakıyorum. Dün Hilmi Önal'a ne olduğunu göremedim tam mesela. Çok üzülüyorum bu Bihter'e. Keşke fırsat bu fırsat bassa yurt dışına gitse, bir işe girse, adam gibi birini bulsa, adını değiştirse filan. Bu arada dün dikkat ettim, Behlül'ün rüya sahnesinde, Bihter eve girerken kapının boyaları ne biçim olmuş. Süleyman efendi mi artık, biri ilgilensin lütfen.

Bugün Cuma olduğu için bir de pazara gidiyoruz. Anneanne varken Ela'yı da götürüyorlar ama bakalım. Bugün belli olmaz. Hala çok soğuk. Ayaz resmen.

Continuum Concept(Dokunmanın mucizesi) kitabını okumaya devam ediyorum. Narsistic family de.

Hafta sonu hava güzel olsun, çimenlere yayılalım...

6 yorum:

kuzunun annesi dedi ki...

Amanda evin pazar alışverişinide yaparmış bu :)

k.i.s.d. dedi ki...

Çok büyümüş Elacım. Dün gece Cevdet de hem sık hem de ağlayarak uyandı. Sarılıp kucaklayınca susup yatağına koyunca ağladı. Koynumda uyutup yatağa aktardım.
Ama bu kadar çok çalışmasın kardeşin yaaa, kıyamam. Özgürlüğün Manifestosu çocuklu kadına daha etkili geliyor herhalde. Öyle bir sonuca vardım.
İyi çalışmalar canım.

yeliz dedi ki...

aynı düzen aynı!! çok şaşırdım. tarcy bebesi bunlar... bizimki 1,5 saat farkla... 7 buçuk-8 arası uyanma... akşam 21:30-22:00 arası uyku. tabi uyutabilirsem:)

İlknur dedi ki...

Simdiden gozunuz aydin. Baba, koca sevgili hepsi geri geliyor demek :) Allah bir daha ayirmasin sizleri...

Anne Café dedi ki...

gözünüz aydın ola, mutlu kavuşmalar:)
akşam ben de bakıyordum aşkı memnuya, ben basbaya büyük büyük anne lafları etmeye başladım herhalde ki bir an kendimi "yaktınız oğlanın başını!" derken yakalayıp kendime gelmeye çalıştım. ahmet de ordan "o kendi kaşındı" gibi bişeyler dedi. aşkı memnuuu. bu kadar saçma bişeyin içine nasıl girdik nasıl da yorumlamaya başladık hayret hayret:)

senem dedi ki...

Ah özgüranne ahh, Neva'nın uyku düzeni 4 ay ile 18 ay arası tam da anlattığın gibiydi. Ben hep öyle hacıyatmaz vaziyetlerindeydim. Yeni yeni düzelir gibi oluyor. Sizinki de bir an önce geçer umarım. Bu arada gerçekten çocuk gibi oldu Ela. Çok güzel bir çocuk hem de :)

Demek baba geliyor pazar gününe. Ne mutlu size. Buluşma anının tadını dıya dıya çıkarmanız dileğiyle :)