29 Mar 2010

Misafir Yazı

Fikir Atolyesi'nden alıntıdır.


"
...
“Ben sadece annem gibi olmaya çalışıyorum.”


“Çünkü anneler sadece tutkuyla sever, tek kötü şey yapmak istemezler. Zarar vermek, yıkmak, dökmek istemezler. Annemim, beni ve kardeşimi, yürekten sevmek ve o yönde davranmaktan başka bir şey yaptığını görmedim.


Benim ’sevgi için çalışmam’ da annem yüzünden. Çünkü bana hayat tarzı olarak, iyi ve cömert olabilme mucizesini o gösterdi. Ancak büyüdükçe, onun dünyasının gerçek dünya olmadığını fark ettim.


Erkekler ne kadar ihtiraslı olsa da, ne kadar kötü davransa da, ne kadar savaşa gitse de, eve sarhoş gelip eşini dövse de, çocuklara ilgisiz davransa da; dünyadaki annelerin çoğu o evin halen güzel bir ev, halen güzel bir aile ortamı olması için inanılmaz bir çaba içerisinde olurlar. Her şeye rağmen çocuklarını yetiştirmek için kendilerini paralarlar.


O yüzden yapmamız gereken şey son derece basit: annelerin çocuklarına davrandığı gibi davranmak. Herkese. Her yerde. Her zaman. Değişim için gerekli olan tek şey; anne şefkatına sahip olmak.”
..

Yazının tamamı için :

Bizler, Zenginlere Hizmet Eden Robotlarız.

2 yorum:

k.i.s.d. dedi ki...

Canım Özgürüm tam birini okudum düşündüm yorum yazacakken diğer yazı gelmiş, hoşgelmiş.

Neyse... FA, Alev Alatlı'nın Schrodinger'in Kedisi'nde anlattıklarından farklı bir şey yazmamış aslında.Ne var ki sistem bir şekilde insanı içine alıyor, kendine ait kılıyor. Bundan kaçmak için ciddi ciddi anarşizme sığınmak lazım diye düşünmeye başladım. Sen ne düşünüyorsun? Sistemden kaçak mı kaçmayak mı?

Ozgur dedi ki...

kisdciğim çok haklısın. Sistemden kaçak, yarim keskin bıçak... diye türkü yakasım geldi. :)