11 Mar 2010

Tembel Blogcu Ödülü

Kafamda o kadar çok yazacak şey var, o kadar az zamanım var ki... Ayrıca beynim ya sağ, ya sol yarım küre çalışıyor. Sözelsem sayısal, sayısalsam sözel yapamıyorum. Bir gün o, bir gün bu. Sağdan sola, soldan sağa salla bayrağı düşman üstüne.

Annemle babam yazlıktan eve dönerken yolda annemin ısrarlarıyla dümen kırıp sürpriz bir şekilde dün gece bize geldiler. Babam arabayı bıraktı, otobüsle gitti gece 1de. Ona el sallarken Ela'nın cebimde kalan eldivenlerini salladım. Gece uykumda nasıl olduysa Ela'yı koynuma alıp uyutmuşum ki bu diş çıkardığı bir gün haricinde ilk kez gece boyu oluyor. Üstelik annem, ben ve Ela misler gibi uyumuşuz. Uyandığında pışş demişim uyumuş. Ben de. İşin ilginci hafızamda ne zaman gittim, aldım kızımı yatağa geldim kayıp. Hatırlamıyorum. Günlerin yorgunluğu birikmiş, üzerimden akmış. Bugün deliler gibi çalıştım ve çok dinlendim.

Aklımı başıma toplasam yazacak çok şey birikti. Mimler kapıda mızıldanır. Saat olmuş bir.

Öyle bir gün.

8 yorum:

meltem dedi ki...

Ozgurcum,

kaptirmam oyle kolay kolay tembel blogcu odulunu. Seni nasil iyi anliyorum bilemezsin.Bu gunlerde gecicek, cin gibi olacagiz:-))
Bu arada Elosla uyamak guzelmis.
sevgiler
Meltem

hayatto dedi ki...

:=) Anne gelince rahatlamıssındır biraz , cok slm onada

k.i.s.d. dedi ki...

Dün gece Cevdet tarihinde en ağlamalı geceydi. Yatağına koyunca ağlıyor, yanımı istiyor falan. Yanıma aldım 4:30 a kadar sesini çıkarmadan döne döne uyumuş. Eşim de yoktu, yatağın içinde daireler çizerek pek komik uyumuş. Yeri mi dar geliyor aceba* deli oğlana.

Anneanneye selamlar. öpüyoruz sizleri.

Ozgur dedi ki...

Meltem selam:))
Evet, evet. Bir uyusam şöyle sabaha kadar:)

Hayat'cım, rahatladım hem de nasıl. Selamlar...

k.i.s.d,
Nedir bu yavruların çilesi. Geçsin bir an önce bu dönem. Sevgiler çok

olmadık işler peşinde dedi ki...

Yok yok böyle iyi. ben ancak yetişiyorum valla. ansiklopedik ölçülerde her post. arasına dergi koyup okuyomuş gibi yapıcam nerdeyse:)p

saricizmeli dedi ki...

Temel blogcu ödülü, anne elinden köpüklü bir kahve belki de kimbilir:))

Bak mimleri cevapladın cevapladın, yoksa timeout yiyeceksin:P

Ozgur dedi ki...

OIP, Mark Twain mi demiş, kusura bakma kısa yazacak kadar vaktim yoktu diye. Biz senin gibi öz ifade edemiyoruz derdimizi. Yaz babam yazzz... :)

Ozgur dedi ki...

Sarı çizmeli, aman hocam ek süre verin, telafi verin. Annem senin blogu okumuş, bana bak çek resimleri koy Ela'nın kitaplarını diye azarladı beni. Çok yorgunum, fotoğraf makinasının şarjı bitik, sular kesik, ühüh