21 Nis 2010

İlk Otobüs Yolculuğu...

Ana kız, sorunsuzca geldik. Ela'ya ortam o kadar ilginç geldi ki, çok uykusu olmasına rağmen ancak yolculuğun son 1.5 saatini uykuda geçirdi. (buna da şükür) Yol boyu yağan yağmura, şimşeklere baktık. Ağaçlara, bulutlara baktık. Her geçen şeyin adını söyledik, kitaplar okuduk. İyiydi. Anakucağını emniyet kemeriyle bağladım, onun içinde seyahat etti Ela. Pek de rahattı bana sorarsanız. Ancak muavin ve şöför ayrı ayrı gelip, düz bağlasanız çocuk da rahat eder, böyle rahat uyumuyor dediler. Hep öyle gidiyor merak etmeyin diyorum tıs. Böyle daha güvenli diyorum. İnsanlara ters gitmek, çok ters geliyor. Alışmadıklarından olsa gerek...

Genel olarak iyiydik. Bir kaç mızırdanmayı saymazsak ağlamadı Ela. Ona kendim için getirdiğimin dört katı fazla kitap getirmişim. Sevinçle karşılandık, ta uzaktan dede diyerek işaret etti. Gelir gelmez anneanne kucağına atladı, inmedi. Yağmur yağdıkça damlaların yan yan akışını izledik camdan. Ona bayıldı... Her şeyin adını söyledik. Bak Ela bisikletli çocuk, bak bulut, bak damla, bak fabrika, bak... derken bilmiyorum yanımızdaki yöremizdekiler ne düşündüler...

Geldiği gibi bütün odaları gezdi ve heryeri kurcalamaya başladı. Küçük kaşif... Bir önceki gelişimizde daha yürüyemiyordu. Şimdi merdivenleri tırmanıyor ama inerken aklım çıkıyor. İki katlı evin çilesi. Merdiven! Sürekli gözümüz üstünde.

Şimdilik haberler böyle. Hala halsizim, iyileşemedim. Biraz uzanacağım şimdi Ela uyumuşken. Sevgiler...

3 yorum:

Damla dedi ki...

Bence ileride şoför dışında tüm koltuklar geriye dönük olacak. Diyecekler ki, millet eskiden öne doğru gidiyormuş. Bir öne döndürme ile şu kadar düşmüş ölümlü ve ağır yaralanmalı kaza oranı diyecekler, çok garipseyecekler. :)

Sen Gelince dedi ki...

Sorunsuz geçmesine sevindim... Beni nedense çocuklu yolculuklar korkutmuştur hep:)Bir ara tecrübelerini paylaşşırsan sevinirim:)

Ashley dedi ki...

:) Bu çocuk çok cute .