3 May 2010

Doğa'yla Başbaşa...

Doğa'dan daha önce bahsetmiştim. Pek sevdiğimiz arkadaşlarımızın daha da sevdiğimiz kızları. Kızımın bi tanecik ablası. 

Onlar elele tutuşup çimenlerde gezdiler mi? Doğa "Ela benim kardeşim, o daha minicik, konuşamıyor daha" diye kocaman oğlanlara haddini bildirdi mi, bi güzel ağız dalaşında perişan etti mi? Hamakta yanyana yatıp sallandılar mı? Onlar sohbet ederken biz bakakaldık mı? 

Sonrasında Ela hanım Asu teyzesinin koynunda uzun uzun etrafı izledi mi, onu favori insanı ilan etti mi? Sonra annesinin koynuna gelince hamakta beraber o miiis gibi anne kız kokusunu içlerine çeke çeke  dünyanın en güzel uykusunu uyudular mı, ağaçların ve bol yaprakların ve masmavi gökyüzünün altında maviş battaniyeleri paylaştılar mı? Anne ayağıyla azıcık sallayıp hamağı tekrar düşlere daldı mı? O düşlerden çıktı mı?

Sonra noluyor burda bakışlarıyla uyanan minik, hemen Doğa'yı aradı mı? Sonra çocuk parkında oynadılar mı? Kaydıraklardan kayıldı mı? Tahteravallilere binildi mi? 

Eve gelince, uykudan önce Ela bıcır bıcır konuşup, kendi dilinde günün olaylarını anlattı mı? Bugün bir kez daha papatya dedi mi...  Sonra sonra bitmeyen hastalıklar nedeniyle onunla ilgilenemediği için çok üzülen, kızına hasret anneye bir kez sarıldı mı, öptü mü, anne dedi mi, annesini mutluluktan ağlattı mı? En sevdiği şeye ara verip, babanın koynusuna gidip bir kez de ona sarıldı mı? 

Bizler acaba hala rüyada mıyız? Yoksa çoktan uyandık mı?
8 yorum:

Ayşe dedi ki...

o son fotograf ne guzeldir oyle... Elos'un yanaklar kizarmis mis havadan, cicekleri de takmis mi ne?
minik kus...

Ege'nin Annesi; dedi ki...

ama çoook tatlı, maşallah...

aysema dedi ki...

Özlemiştik çok iyi geldi. Öpüyoruz çok çok...

kirazsevdasi dedi ki...

ohhh mis :) ne guzel yapmissiniz!

FADİŞ dedi ki...

Oh ne güzel, eminim günün sonunda biraz daha büyümüştür Ela. Her gün hareketleriyle, iletişim becerileriyle şaşırtmaya devam edecekler bizi.

kuzunun annesi dedi ki...

Eloşum melek gibi uyuyor , ne güzel olmuş , ne kadar iyi gelmiştir. Çocuklar çayır çimen börtü böcek bayılıyorlar , fırsat buldukça doğaya kaçırmalı onları , öperiz ..

GüCüBe dedi ki...

Günü bıcır bıcır anlatma bizde de var :=) çok tatlı ela maşallah..

Damla dedi ki...

Anne kuzusu, ne tatlı uyuumuş :)