2 Kas 2010

Oyun Grupları, Bir Mim ve ortaya karışık düşünceler...

Ela küçükken oyun grubu ihtiyacı çok hissetmedik açıkcası. Blogcu arkadaşlarımızla bir araya gelip, ara ara beraber oynamalarını izledik. Bol bol parka gittik. Yazlıkta diğer çocuklarla kaynaştık. Ama düzenli bir şekilde bir araya gelme şansımız olmadı.

Kışın gelmesiyle beraber parka gitme imkanımız kısıtlandı. Çok hareketli bir kızım var. Evde sehpaların üzerinde gezeceğine enerjisini atabileceği bir yer olsun istedim ve Gymboree'ye yazıldık. Bir süredir gidiyoruz. İyi yanları var: Diğer çocuklarla bir arada oluyor. Koşturuyor, zıplıyor, tırmanıyor. Değişik aletlere biniyor. Bana göre fazla aktivite ve koşturmaca var ama kızım sevdi. O da meğer koşturmak istermiş. Bana göre eğitici, öğretici faydasından çok bedensel olarak hareket etme, hoplama, zıplama kısımları önemli. Ama şarkılar neden ingilizce? Up and down derken Ela'ya altyazı geçmek komik geliyor. Şimdilik gidiyoruz bakalım. Ancak fiyatı az değil. Devam eder miyiz bilmiyorum.

Perşembe günü bir yeni oyun grubu dememiz olacak. Onun için fena halde heyecanlıyım. Bakalım neler olacak, göreceğiz. 

Bir yandan anaokulu arayışı sürüyor. Daha erken ama bir yerden başlayalım diye düşündük. Dün yüksek sesle düşünürken, ne yaptığını bilen fakat ukala mı, yoksa ukala olmayan ama ne yaptığınt ı da tam bilmeyen mi dedim. Doğru yanıt ne yaptığını çok iyi bilen ama ukala da olmayan. Ve tabi en önemli faktörlerden biri eve yakın olan... En güzeli daha küçük bir şehre taşınıp kız meslek lisesi anaokuluna göndermek ama... ama... bakalım.

Sadece Anne'nin sobesini yanıtlamadık. 10000 ytl ekstradan gelse ne yaparız.Sanırım şimdilik dokunmadan bir kenara koyarım. Şu an erken henüz ama ilerisi için almak istediği bir eğitim ya da enstrüman olursa harcamak için kullanırım. (piyano istedi mesela ne bileyim:)

Haftaya Antalya'ya gidiyoruz. Anane ben Eya. Anneanemin mevludü olacak. Oradaki anneleri görme şansım olacak mı, heyecanlıyım. Tatil havası sarıyor hemen. Gerçi gene çalışıcam ben ama olsun.Kalabalık Ela mutlu. Gene gidemedik Dubai'ye:)

Parça parça yazıyorum. Üç cümle orada, üç cümle burada.Yüzüklerin efendisinde neden Gandalf beyaz olunca saçına düzz fön çekilmiş?


5 yorum:

alkan dedi ki...

saçlarını boyatmaya kuaföre gidince, kuaför "bak çok eğleneceğiz, gel saçına bir de fön çekelim o zaman tam saruman'a benzersin. seni ilk kez arkadan gören izleyici saruman zanneder, çok eğlenceli asdfasfahdf" demiş.

Ozgur dedi ki...

evet yahu:). level atlayinca duz sac ozelligi geliyomus buyuculerde:)

Anne ve Bebisi dedi ki...

Cunku Gandalf tum puruzlerinden arinmisti :P

Ozgur dedi ki...

:))) Hak verdim. Ben de arınsam keşke:)

SlingoMOM dedi ki...

Biz de Gymbo öpücüğü alıyoruz her hafta. Dediğin gibi az para değil. Koray henüz tam gün yuvaya gidemeyeceği için gymboree'ye gitmeye karar verdik. En azından kışın ortasında tertemiz atlayıp zıplıyor. Müzik dersine giriyoruz. Keyifli geçiyor.
Bu kış böyle geçer, yazın zaten deniz-kum-bahçe, eh seneye de yuvaya başlarız artık.
Kolay gelsin :)
irem