10 Ara 2010

Eya...

Merhaba, Eya ben...


Genelde kendimdem Eya diye bahsetmeyi tercih ediyorum. Bişiy mi istiycem Eyaaa diye bağırıyorum. Aslında ben kelimesi nedir biliyorum ve kullanıyorum ama olsun. İsmim çok güzel. Kendimden bi süre daha 3. şahıs olarak bahsetmeyi düşünüyorum sevgili teyze ve amcalarım. Ben bir de annemde olup, bende olmayan şey. Her gece yatmadan önce annemin benine dokunuyorum. Anne ben vay, Eya ben yokkk diye söylemezsem rahat edemiyorum.

Bol bol konuşuyorum, hatta konuşmaktan uyuyamıyorum denebilir. Uyku vakti başlıyorum konuşmaya. O gün kimle nereye gittik, parmağıma ojeyi kim nasıl sürdü, hangi oyunu oynadık... uzuun uzun anlatıyorum. eğer anlatacak bir şey bulamazsam ta tatilde yaptığımız ananeyle denize gitme, dedeyle denize taş atma hikayesine dönüyorum. Olmazsa babayla kozyye gidip trene binmiştik ona dalıyorum. Dün zaten ben uyurken babidede geldiği için çok sevindim. Anlat anlat bitmedi. Annem yazık önce pek seviniyordu ama şimdi bir takım sabırsızlık emareleri, bitse de gitsem halleri göstermeye başladı. Nankör bu büyükler...

Bu hafta babi ve dede geldi sürpriz bir şekilde. Bana da masa sandalye, çizim tahtası, oyuncak dolabı/kitaplık geldi. Ayıp oluyodu öyle kitaplar annemlerin kitaplığında. Şimdi eyaaa dolabındalar kitaplar, oyuncaklar. Aferim adam olacaklar:)

Geçen bize Neevaaa geldi. O da çok sakin, çok şeker bir arkadaşımız. Annem şu blogu iyi ki tuttu da azıcık insan yüzü gördük. Pek güzel oynadık. Saçlarımız aynı model, kıyafetler benzer. Annelerin de amma konuşacağı varmış canım. Senem teyze çok güzel şarkı söylüyor bu arada. Annem sonradan taklit etmeye çalıştı ama daha çalışması lazım öyle diyim.Gene gelsinler diye bi kaç gün Nevaaa Nevaa diye anlattım ama artık anlayana. Doruk'cum da gelecekti ama hastaymış gelemedi. Çok üzüldüm. Her kitapta her erkek çocuğa Doruk diyorum ama nerde...

Anneannemle telefonla konuşuyoruz. Cep ya da telsiz diil. Bildiğin çevirmeli. Tek anlayamadığım anneannem görsün diye ahizeyi yaptığım resimlere, çiçeklere filan tutunca bizimkilerin neden güldüğü... Ananem de görse ne olur yani nesi komik...

Otobüsçülük, saklambaç yeni oyunlardan...

Haftasonuna doğru teyzeee teyzee diye sayıklamaya başlıyorum. Geçen pazar beraberdik. Bu masa sandalyeleri beraber aldık. Daha doğrusu annemle babam düşüne düşüne gezerken biz teyzemle bi güzel oynadık, resim yaptık. Çok güzeldi. Bu haftasonu da onlara gidicez bakalım. Özlüyorum. Keşke hepsi her an yanımda olsa.


Saat kaç diyene hep on diyorum. Yediden sonra ona atlayarak sayıyorum. Hikayeleri benim istediğim gibi anlatmazsa annem hır çıkarıyorum.

Ama genel olarak sakinim, mutluyum, paylaşımcıyım. Arada iki yaş mı bu dedirtsem de daha çok inat durumlarım yokmuş. Tahtaya vursunlar daha sen duuur.

Öyle işte. sevgiyle öpüyorum...

8 yorum:

kirazsevdasi dedi ki...

siyah tema cok hos olmus :)

eyaaaa yerim seni ben, doruk iyi de cevresi kotu be yavrum, anne baba hasta :(

kavusacagiz ama

yeliz dedi ki...

özleşmiştik eyayı:)
yeni şablon da hoş olmuş

ilknur malcı dedi ki...

elacım sen anneni bosver, sen kendin anlat biz burdayız :)

Tibetin annesi dedi ki...

harika yazmışsın Eya, yani bir çocuk kendini bu kadar iyi anlatabilir :))))

Ayşe dedi ki...

balli lokum oldum diyosun yani. :))

SalihaBetül'ün Annesi dedi ki...

vallahi kendini anlatmada çok başarılı bu eyaa:) böyle buluşmalarınız ne kadar da güzel!

senem dedi ki...

Ah Eya, ahh, sen gerçekten çok tatlısın. Hem sakin, hem sevecen, hem paylaşımcısın. Sevinince zıplayışın, on gülen yüzün öyle tatlı ki. Biz seni çoook sevdik, annenle sohbete doyamadık. Neva eve gelince uzun uzun anlattı babasına Eya'yı ve Eya ile birlikte nasıl market inşa ettiğini. İhmal etmeyelim, yine bir araya gelelim. Hem ben yeni şarkılar da öğrendim :))

Öperim çok çok... annene sevgilerimi ilet.

Senem teyzen...

Anne Café dedi ki...

çok tatlı anlatmış minikız:)