6 Oca 2011

Bilimsel Sobe Ne Oldu?

Bilimsel Sobe'yi hatırlarsınız. Acaba nasıl oldu diye merak ederken, geçenlerde Pratik anne  "Bilimsel Sobe" yazısına yorum olarak sorunca haydi dedim ben de bu işin arkasındaki biliminsanına bir sorayım, "ne oldu, nasıl oldu" diye. Gelen yanıtı paylaşıyorum:

"Merhaba Deniz Hanım,


Araştırma gerek anket soruları gerekse mimlere verilen yanıtları düşününce beni çok mutlu etti. Mim yanıtları bana gönderilenler ve benim takip ettiklerimle birlikte 30 civarında gerçekleşti.
Ve verilen yanıtlar.. hepsi  üzerinde düşünülmüş, içten ve detaylı yanıtlardı.

İçinde bulunduğumuz günlerde tam da bu konu üzerinde çalışıyorum, çünkü Şubat ayının ortasında merkezi Kanada'da York Üniversitesi'nde bulunan ve Annelik üzerine ulusalararası araştırma ve yayın konusunda hatırısayılır bir öneme sahip "Motherhood Initiative" tarafından Portekiz'de düzenlenen "Mothering and Motherhood in the 21st Century: Research and Activism" başlıklı konferansta bir bildiri sunacağım. Bildirinin başlığı "Mommyblogs and Motherhood in Turkey". Sonrasında bu bildiriden yola çıkarak uluslararası bir yayın yapmayı planlıyorum. Makale ortaya çıktığında bu araştırmanın gerçekleşmesini sağlayan bütün blog yazarlarına göndermeyi istiyorum.

Kişisel not: Blog yazarı değilim ama bu araştırma sayesinde daha iyi bir blog okuru olduğumu söyleyebilirim sanırım. Üstelik okuduğum bloglara yenileri eklendi. Bu arada, şahsen teşekkür edemedim ama sizin aracılığınızla Evren Hanım'a (Yavru Su) ve OİP'e teşekkür edeyim. Oğlumun en sevdiği şarkılar listesinde yazıp, çalıp, resimledikleri Ninni birinci sırayı aldı. Ayrıca "Bir Kar Masalı" dolayısıyla sizi de tebrik ederim.


Size ve sizin aracılığınızla blog camiasına Sevgiler,


Pınar "

Bize de gururlanmak düştü:)

6 yorum:

Evrim dedi ki...

Çorbada tuzum olduğu için çok mutlu oldum :)

yeliz dedi ki...

paylaştığın için teşekkürler

Adsız dedi ki...

Günlerdir "şu bilimsel sobeyi de bir yazmadım" deyip duruyordum. Geç kaldım sonunda.

Neyse, anlaşılan iyi bir veri toplayabilmişler.

blogcuanne.com dedi ki...

Günlerdir "şu bilimsel sobeyi de bir yazmadım" deyip duruyordum. Geç kaldım sonunda.

Neyse, anlaşılan iyi bir veri toplayabilmişler.

Evren dedi ki...

Amanin cok utandim bak simdi :) Ve de cok sevindim tabii. Hepimiz adina :)) Keske benim de tuzum olabilseydi... Bu sobeler konusunda biraz daha aktif olmam gerekiyor sanirim... Paylastigin icin cok tesekkurler!

Ozgur dedi ki...

Evrİm, teşekkürler:)

Yeliz, ne demek:) Yazdığın için sana teşekkürler:)

Blogcuanne, cık cık cık, bi daha görmiyim:)

Evren, :))) Bazen birikiyor öyle...

Laf aramızda çok merak ettim araştırma sonuçlarını