5 Nis 2011

Bahar Nerdesin?

Son zamanların en belirsiz ve kaotik dönemini geçiriyoruz. Bu nedenle stres üst seviyede. Yazacak ne halim, ne vaktim var. Ne yazarmışım eskiden, hey gidi hey... Bahar geliyor derken gelen soğuklar mı sebebi bu depresif hallerin? Yetişmeyen işler mi? Yoksa hayatın her yanına yayılmış belirsizlik mi? Bir sene sonra nerde olacağız? Ne yapacağız? Kim biliyor ki? Yarın ne olacağını bilmezken.

Annem, canım annem, her zaman olduğu gibi ihtiyaç duyduğumuz anda buradaydı. Kendi hastalığını filan dinlemeden her şeye koşturdu. Şimdi gidecek ve ne yapacağız diye düşünüyoruz. Ela çok alıştı. Sabahları gidip arıyor, "ananaee senn napıoosun burda?" diye bir soruşu var görmek gerek:)  Çocuk için çevresinde ne kadar çok insan o kadar iyi. Düzeltiyorum. Ne kadar ilgili insan o kadar iyi. Dil gelişimi, zeka gelişimi, en önemlisi mutluluk gelişimi bu geliş gidişlerle şaha kalkıyor. Çocuk şakıyor adeta.

Bu blog işlevini tamamladı diye düşünüyorum bazen. Belki gitmek zamanı yaklaşıyor... Kimbilir?

6 yorum:

FADİŞ dedi ki...

Söylediklerinize katılıyorum ama gitme konusunu düşünmeyin lütfen. Arada bir de olsa yazdıklarınızı okumak iyi geliyor ama bu gidiş yazılarınız için yeni bir başlangıç veya yeni bir mecra ise ben orada da okurum sizi.
Haftasonu kayınvalidemlerdeydik ve dediğiniz gibi benim oğluş ta şaha kalktı adeta:)

ilknur malcı dedi ki...

fırsat buldukça yaz.eminim çok daha iyi gelecektir.işler insaallah iyi olur.çok zor biliyorum ama denemek lazım.yoksa...

İkiz Annesi dedi ki...

Çocuklara iyi geliyor özellikle anneanne , babaanne ve dedeler:)
Gitme konusuna gelince de bence gitme derim yazdıklarını okumak keyifli:)

Deli Anne dedi ki...

Gitme! Az da olsa yaz, kal:) Tabii esasında gitmen icap ediyorsa benim dediklerimi bir kenara at.. sevgiler..

Anne ve Bebisi dedi ki...

boklu sidikliye mana bulurmus gibi olacak, (aslin da tam da oyle olmuyor da, neyse:P) hayir ben yazmiyorum ama lutfen senin blogu birakmana razi gelemem :P nayir, bana bunu yapamazsin :)) sensiz bi blogspor dusunemiyorum ben :P senin icin geri donerim bak, valla. :) gitme yeter ki, ayda yilda bir ses versen de olur :))

Ozgur dedi ki...

Fadiş, yok yani tamamen gitme anlamında değil de bir çeşit kabuk değiştirme anlamında. Artık annelikten bahsetmek çok ilgimi çekmiyor, çocuk büyüdü:) Konular karıştı. Ondan sanırım. Belki adımla sanımla bir blog açarım.

İlknur, amin amin... Umarım iyi olur.

İkiz Annesi, çok teşekkür ederim:)

Deli anne, yok yazmadan duramam da, annelik biraz dar gelmeye başladı. Canım projelerden bahsetmek istiyor. Aslında bakarsan bugünlerde sadece işten bahsetmek istiyorum:)

annevebebişi, gitmem gitmem var mı temelli gitmek:) sensiz nasılım bak banaaa gel de bi çorba yap banaaa:)