25 Nis 2011

Bir Kadın Girişimci Öyküsü: Sanal Bebek Mağazası

Hülya'yı bu blog sayesinde tanıdım. Ben daha tanıdığımda sanal bebek mağazası kurulmamıştı. Tuna'nın peşinde koşuyor, yaşadıklarını anlatıyordu. İlk blog arkadaşlarımdan biridir kendisi. Hatta bir dönem hızlıca bakabilmek için kızımın yaşıtları diye bir listem vardı. Oradaki en büyük bebekti Tuna.

Biz blogcu olan anneler, en iyi ürün nedir, nerde bulunur diye araştırıp duruyorduk o zaman. Slinglerin bahsi geçmeye başlamıştı. Hollywood anneleri birbirinden güzel kumaşlara sahip slinglerle poz veriyordu. O dönem Hülya daha dükkanı açmamıştı ne yazık ki. Gitti gidiyordan siyah halkalı slingimi aldım. Kafamdaki hayale uymadı tabi ama idare ederdi.

Oysa şimdiki anneler daha şanslı. Gebelikten başlayarak annelerin arayıp da bulamadığı ürünleri birer birer eklemeye başladı Hülya. Üstelik bu iş büyük tasarımsız olmaz, web sitesiz olmaz, yatırımsız olmaz filan demeden. Blogspotta açtı dükkanını. Siparişler siparişleri kovaladı ve bugün resmen bir e-ticaret sitesine dönüştü. Annelere, çocuklara hitap eden bir birinden güzel hayat kolaylaştıran ürünler. Arkasında bir kadın olduğu için bir o kadar da estetik. Göze, gönüle ve cebe hitap ediyor.

Kendi dilinden anlattığı hikayesini  şu yazıdan okuyabilirsiniz: Bir "The Tükkan" öyküsü

Tabi girişimci olmakta ne var, annesi, kayınvalidesi ve tam gün bakıcısı yanında olmalı diye düşünenleriniz olabilir. İşin en tuhaf yanı, bu girişim yavaş yavaş büyürken, ne bakıcı, ne yardımcı, ne anane, ne babane desteği vardı yanında. Girişimci olanlar bilirler, girişim kendi talepleri olan, sürekli ağlayan kolikli bir bebeğe benzer ilk zamanlarında. Bir değil iki çocuk büyüttü diyebiliriz. Aynı şeyi ben yapamazdım.

Ürünlere gelince... En güzel gezip dolaşmak. Benim favori ürünlerim arasında çocuk taytları, emzirme pançosu, emzirme yastık seti var.

Basında haberleri de çıktı, işte burada: Annelikle Gelen Girişimcilik Öyküsü

Arkadaşımıza başarılar diliyoruz. Çok daha güzel haberlerle duyacağımıza eminiz.

Onlar ermiş muradına, darısı girişimci olmak isteyen herkesin başına...

3 yorum:

Deli Anne dedi ki...

ne mutlu valla.. ben de girişmek istiyorum birşeylere..

Ozgur dedi ki...

durduğun hata:)

içimizdeki karnaval dedi ki...

Akıllıca bir seçim yapmış.Bebekler üzerine oluşumlar yeni başladı ülkemizde.oysa ne kadar hassas minikler asıl onların en iyi en kaliteliye ihtiyacı var...Sonsuz başarılar , bayanların takdir edilesi azmi her zaman şaşırtır erkekleri...