16 May 2011

Gelişmeler...

Kısaca olan bitene değinelim, unutulmasın...

* Hafta sonu memlekete gittik. Kızımız büyümüş. Gece bir buçuk gibi oradaydık. Anneanne ve dedeye delirdiği için 3e kadar yatmadık. Sonra uyuduk ve nasıl olduysa sabah 9:30da kalktık. (ilk kez oluyor)

*Güzel bir gün geçirdik. Şık elbiselerimizi ayakkabılarımızı giydik. Hayırlı bir iş için... Ela çok ama çok mutluydu. İlk kez kuaföre gitti. Annesinin saçları yapılırken inceledi. Sonra da annesinin "saçım nasıl olmuş kızım?" sorusuna, "çok dalgalı olmuş anne" diye cevap verdi. (Dalgalı da nerden çıktı:)

*Akşam kutlama yemeğinde 11e kadar pistte salındı. Kemancı amcanın kemanını inceledi. 2.kez biri ona özel keman çaldı. (Birincisi Doğa, geçen anneler gününde Adalar'da Ela için ilk resitalini verdiydi)

*Pazar günü güzel geçti, sonra anne ve baba gittiler, Ela anneanne ve dedeyle başbaşa kaldı.

*Bugün ilk ayrı günümüzde evde pasaportların gelişini bekleyerek ve çalışarak geçirdim. Çocuktan ayrı olmak çok tuhaf. Hem özlüyor insan, hem de bu boşlukla ne yapacağını bilemiyor. Akşam içtiğim ilacı masada bırakmışım. Sabah görür görmez tedirgin oldum hemen. Sonra Ela'nın evde olmadığı aklıma geldi. Bu sürekli dikkat ve tedirginlik hali, önlem hali var insanın farkında olmadığı. Ki kimbilir kaç şeyi de atlıyoruz farkında olmadan.

*Havalar çok güzel... Sağ beyin günleri diyorlarmış bunlara. Sosyalleşme, coşma, bağlantılar kurma zamanı. Belki.

*Memlekette olduğumuzdan internet yürüyüşüne katılamadık. Buradan tekrar duyuruyoruz İNTERNETİME DOKUNMA!
 
*Güzel projeler geliyor yeni yeni, cıvıl cıvıl. Yine çocuklar için, pek neşeli, pek tatlı. Paylaşacağım ilerledikçe...

* Geçiyor günler. Ela ne kadar büyüdü inanamıyorum.

1 yorum:

KUZEY TAN dedi ki...

Annelik işte...bir mekana girdiğimde: şuraya çarpabilir, buraya tırmanabilir, şunu kırabilir diye hızlı bir mekan kontrolü yapıyorum ister istemeden.
Robot Annelik:)))

Ela özledik seni. Hadi oyun oynayalım......