18 Ara 2011

Üç, yazıyla üç...

Ela'nın üç olmasına az kaldı... Aralık'tayız. Kış geldi, kar gelmedi daha.


Gündüzleri çalışıyor, akşamları oynuyoruz. Hayatımızda çizgi filmler var artık. Favori çizgi film, buz devri. Evde mamut ailesi besliyoruz. Bir erkek mamutumuz var. Lego fil ve yavrusu, oyuncu yokluğundan mamut oldular. Sürekli oyun halindeyiz, sahnedeyiz. Ben anne tostoraman, Ela yavrus tostoraman, babası koca kötü fare. Ben kurtarılacak kişi, Ela canavar, babası kurtarıcı. Babası kurtulacak kişi, Ela kurtarıcı, ben canavar. Ben kız mamut, Ela keseli sıçan.


Yolda giderken... Anne sen babamla benim tünele girince uyumamızı iste, ama biz uyumayalım ve ışıklara bakalım, uyumak istemeyelim hadi. Hadi, iste ama...

Yemek yerken... Anne şimdi, bu köfte benim karnıma gitmek istemesin ama ben onu gitmeye ikna edeyim, karnımın içinde park var, oynasın orda.

Hadi şimdi ben anneyim, sen Ela. Elaaa, benim öğrencilerim çağırıyor, öğretmenim nerdesiin diye bağırıyorlar. Gitmem gerek, hadi görüşürüz akşama. (Gider, koltuğun arkasında)
-Öğrencilerim, beni çağırdınız, ben de geldim
-yoo biz çağırmadık
- çağırdınız çağırdınız ben de geldim. haydi size bir masal okuyacağım kitaptan.
- bir varmış bir yokmuş....
-yavruum geldiim, hadi oynayalım.

Oyunlardan bazıları:
Papaz Kaçtı: Eşleştirme kartları alınır. Bir tanesi saklanır. Kartlar oyunculara eşit olarak dağıtılır. Her oyuncu kartları açar, eş olanları ayırır. Kalanlar arasından her oyuncu diğerinden bir kart çeker. En favori oyunlarımızdan.

Eğer koltuktan koltuğa köprü kurmak suretiyle geçmeyi saymazsak...

Eşek oynadık geçenlerde... Kişi başına dört tane aynı karttan ekleyip, kişilere dağıtıyoruz. Gözler kapalı, birbirimizden çekiyoruz. Dördü de aynı olunca farkeden kişi eşeeek diye bağırıp ortaya elini koyuyor. EEe eli en üstte kalan.... söyleyemiyeceğimmm.

Buz devrini biz de oturup izliyoruz ancak birincisi fena değilken üçüncüsü gerçekten kötü. Bu bir çizgi film ama alt metninde manipulatif bir dişi sincap var. Sinir bozucu.

Yazacak çok konu var... Ama üç yaş gerçekten dönüm noktası. İlgi alanım annelikte değil. Aklım fikrim, girişimde, gece gündüz. Belki onunla ilgili blog açmalı. Bilmiyorum...

7 yorum:

KUZEY TAN dedi ki...

Senarist yönetmen ELAAAA

a_y_s_e dedi ki...

ya inanmiyoruuum! o son resim gercekten ela mi? kocaman olmus ya iyice... masallah masallah. ozledim valla.

aysema dedi ki...

Bir Öptüm, bir öptüm, bir daha öptüm...

eviminnuru dedi ki...

maşallah yavruya maşallah

Deli Anne dedi ki...

Buz devri bizimd e favorimizdi özellikle geçen seneye dek..

Ozgur dedi ki...

çok teşekkürler:))) büyüdü iyice

anne kaleminden dedi ki...

3 yaş sonrası gerçekten milat oluyor. yavaştan annelikten başka meziyetlerimiz olduğu geliyor insanın aklına :)) hele özgür anne, hep girişimci olsun, harika işler yapıyorsun çünkü :)))