16 Mar 2012

Pazarın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlanır mı?

Hamile kaldıktan sonra sonu acıklı, içinde hüzün olan filmleri izlemeyi bıraktım bir süre. Moralim bozulmasın, neşeli ol ki genç kalasın tadında yaşamaya başladım. Bu da genel olarak merhaba Hollywood, merhaba aile filmleri, merhaba romantik komedi demek anlamına geliyor. While You Were Sleeping(sen uyurken), Family Man(Aile Babası) ve hatta Serendipity(Aşk Tesadüf, öyle bişeydi adı) gibi filmleri bile izledim. Kardeşim diğerleri neyse de Serendipity nedir Allahaşkına diye, gerek yüzüme, gerek arkamdan konuştu. Haksız da değildi. Sonu iyi bitsin, içinde kafa takıcı konu olmasın derseniz seçenekler ciddi anlamda daralıyor.

Geçen yazının konusu olan "çocuk geldi üç yaşına, benim geldi aklım başıma" hallerinden sonra, artık akıllı, mantıklı, konulu filmlere hazırım, hatta açım aç noktasına geldim. Bunlardan biri Nefes(Breath) adlı Kore filmiydi. (Açılışı BabıAziz'le yaptım ama o ayrı bir yazı konusu) Nefes hakkında söylenebilecek çok şey var tabi. Filmin kahramanı olan ablamız umutsuz ev kadınları tadında bir sanatçı. Detaylara girmeyeceğim, izlemek isteyenlere ipucu olmasın. Yalnız filmin en başında uğraştığı bir sanat eseri var. Belli ki birisi yapmış getirmiş, bizim sanatçı eseri ellemek dışında bir şey yapmadı. İnsan ister istemez arka setten birinin (eseri yapan kişinin) dikkatli elle, bozmaa bozmaa diye bağırdığını hayal ediyor çekim sırasında. Çok konsantre olamadım. Fena değildi. Çok iyi bir başlangıç olmadı.

Bugün bir arkadaşımla buluşacaktık. Buluşma yeri semt pazarının ortasına denk geldi. Erken de gitmişim, bir an orta yerde kalakaldım. Dünyanın orta yerinde aşk için ağlıyorum diye bir film vardı zamanında alıp izlemediğimiz. Kendi kendime anca pazarın orta yerinde aşk için ağlayabilir miyim derken pazarcı çekil abla dedi. Yoluma devam ettim ben de.

Film izlemeye devam.
sevgiler...

3 yorum:

KUZEY TAN dedi ki...

"dükkannın önü kapamayın bacım" olmuş olay. Bekleten arkadaşta ayıp etmiş.:)))

Ozgur dedi ki...

ya di mi kim acaba:)

Evren dedi ki...

En son The Help'i izledim ve çok sevdim. Her film izlediğimde artık her hafta bir tane izlerim diyorum ama aradan aylar geçiyor yine aynı. Şimdi senden aldım yeniden gazı, tamam artık ;)