30 Ağu 2012

30 Ağustos Zafer Bayramı ve İyi Cüceler

Zafer Bayramı nedeniyle özel bir şeyler yapmak istiyorduk. Acaba ne, acaba ne derken İyi Cüceler'de ahşap boyama ve Zafer Bayramı aktiviyesi imdadımıza yetişti. Hemen kalktık, giyindik ve gittik.

Önlüklerimizi giydik. Halka olduk. İşgal altında olmak nedir, özgür olmamak nedir biraz onlardan bahsettik. Atatürk ve silah arkadaşlarını, Zafer'i kazanan dedelerimizi alkışladık.

Sonra Türkiye haritasından oluşan ahşap bulmacayı boyamaya sıra geldi.

Önce tahtayı zımparaladık. Sonra boyalara geçtik. Etkinliğimizi yapan Deniz Bey'i çok sevdik. Bu etkinlikteki boyalar özellikle araştırılmış, çocuklara zarar vermeyecek türden seçilmiş.

Ela da ciddiyetle zımparalama ve boyama işlemlerini yaptı. Ara ara ben de kendimi kaybedip denizleri maviye boyarken derin düşüncelere daldım. Neyse ki anneler de boyama yapabiliyordu. Gerçi böyle etkinliklerde ben de kendimi çocuktan sayıyorum sanırım. 4 yaş civarına gerileyip heyecanla boyaları ve renkleri bekliyorum.

Ela'nın boyadıkları benimkinden çok daha güzeldi laf aramızda. Özenle ve dikkatle boyadı. Sonra bayraklarla ve haritalarımızla fotoğraf çektirdik. İyi Cüceler'in facebook adresinden görebilecekmişiz. Hatta şimdi baktım, koymuşlar bile!

Sonrasında kendimizi kitaplar dünyasında kaybettik. Büyük kitapçılarındaki çocuk reyonlarına aşinaydık. Oralarda hiç görmediğimiz kitapları gördük. Sonra da tabi birden tanıdık bir figür çıktı karşımıza. Oip'in kutukafa ordusu! Yoda'dan Darth Vader'a minnak kediciklere kadar tüm takım oradaydı.

Çok güzeller. Bütün aileyi almak lazım. Özellikle Yoda'yı seviyorum ben.

"Ya yap, ya yapma, Denemek diye bir şey yok" Katılıyoruz Yoda abi.

Sonrasında caddeye çıkıp Mado'da biraz oturduk. Biz otururken bir motorcu ordusu geçti bayraklarla. İnanılmaz bir görüntüydü. Nereden çıktılar anlamadık. Bir anda bayraklarla doldu cadde. Kenarlarda bizler de alkışladık. Zafer bayramı için ilginç şeyler görsün istiyordum Ela, sanırım bugün başarılı olduk...

Hepinize iyi bayramlar...


Bu arada okumadıysanız Pratikanne'nin iyi cüceler yazısı: http://pratikanne.com/2012/08/iyi-cuceler-kitap-evinde-cocuk-kitabi-avi.html


8 yorum:

therru dedi ki...

ay cok iyi yapmissiniz, elosun da cok hosuna gitmistir eminim :)

Ozgur dedi ki...

Çok sevdi:)

ZEYNEP dedi ki...

Ela' nin eglenmesine cok sevindik :) bizim icin de heyecanli, degisik ve eglenceli bir gundu. Sizin siz oldugunuzu da sonradan farkettik:)) yine gelin :) Sevgiler

Ozgur dedi ki...

Görüşmek üzere:)))

Pratik Anne dedi ki...

Yaaaaa! Biz de Dalyan'daydik. Gelebilseydik gorusurduk, hem de Ela'lari gorustururduk. Eglenmenize sevindim.

Ozgur dedi ki...

Aa goruselim Pratik anne, ayarlayalim en kisa zamanda. Tuh uzuldum.

Börek Tarifleri dedi ki...

başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler

Börek Tarifleri dedi ki...

başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler