6 Mar 2013

Girişimci bir kadın daha: Handykids

Nurturia ve Poyraz'lı Günler blogundan tanıştığımız Nihal arkadaşımız çok muhteşem bir şey yapmaya karar verdi. Kendisi de bizim gibi el işi aktivite sever bir insan. Muhteşem setlerden oluşan bir ürün yelpazesi oluşturdu. Biz de hemen Ela ile siparişlerimizi verdik. Ürünler geldi. Gerçekten çok eğlenceli. En büyük artısı, çocuğun uzun süre kendi kendine oyalanması ve ortaya çok güzel, özgün şeyler çıkarması. Benim için ve teyzesi için çok güzel resimler tasarladı, zarflar tasarladı. Mr. Maker/Bay Becerikli'nin dolabı gibi oldu evin içi.

Kadın girişimcilerin artması, düşünüp eyleme geçmeleri beni çok mutlu ediyor. Çok başarılı olsunlar...

Basın bültenini ve resimleri paylaşıyorum. Mutlaka göz atın derim:

Ürünlerden deneyip tavsiye edeceklerimiz şunlar:
http://www.handykids.com.tr/Eglenceli-Craft-Paketi-HOI,PR-18.html
http://www.handykids.com.tr/Ahsap-Dinazor-Yapbozu-PWER1,PR-37.htm (Bu 5 yaş üstüymüş, yardımcı olmamız gerekti)

Ela bir kaç gündür hasta, okula da gidemedi. Bol bol sanat, el işi çalışması yaptı. Teyzesinin dönmesini bekliyor hazırladığı hediyeyi vermek için:

Hediyesi:

Nihal'in kendi dilinden hikayesi şöyle:


Türkiye’nin sadece çocuk aktivite ürünleri satan tek sitesi www.handykids.com.tr açıldı...

Handy Kids nedir?


Handy Kids , “becerikli çocuklar” anlamına geliyor. Ürünlerin tamamı çocukların el becerilerini geliştirmeye yönelik. Kutunun içinden yapacağı aktiviteyle ilgili tüm malzemeler çıktığı için anneler hem fikir hem malzeme bulma derdinden kurtulmuş oluyor. Ürünler İngiltere’den ithal, çocuk sağlığına uygun malzemelerden üretilmiş, ve tüm güvenlik testlerinden geçmiş.

Handy Kids fikri nasıl ortaya çıktı?


Oğlumla aktivite yapmayı ve gezmeyi çok seviyoruz. Çevremdeki annelerden en sık duyduğum soru hep şu olmuştur : “Bu aktivite fikirlerini ve malzemeleri nereden buluyorsun ?” Aktivitelerin çoğunu yabancı bloglardan buluyorum; fakat bazen insanın, özellikle de çalışan annelerin fikir aramaya bile vakti olmuyor. Malzeme konusu da ayrı bir sıkıntı. Yurtdışında çok sık rastladığım “do it yourself” yani “kendin yap” diye tabir edilen setler vardır, içinde çocuğun yapacağı aktiviteyle ilgili tüm malzemeler olur. Bunların benzerlerinden Türkiye’de zaman zaman görüyordum, ama fiyatları çok yüksek buluyordum. Buradan yola çıkarak Türkiye’ye bu tarz ürünler getirmeye karar verdim, ve böylelikle www.handykids.com.tr doğmuş oldu.

Handy Kids nasıl bir site? www.handykids.com.tr  ürünlerimizin satıldığı tek e-ticaret sitesi. Fakat www.handykids.com.tr sadece ürün satan klasik bir e-ticaret sitesi olmayacak. Sitemizin blog kısmı var ve burayı aktif olarak kullanacağız. Blog kısmında paylaşacağımız ürünlerle ilgili yazılarda; ürünün kutusundan neler çıktığı ve nasıl yapılacağı detaylı fotolarla anlatılıyor olacak. Böylece ürünün sadece kutusuna bakarak seçmeniz gerekmeyecek. Ayrıca ürün çocuğunuzun zevkine hitap ediyor mu, yaş grubuna uygun mu, bu soruların yanıtlarını da blog kısmındaki yazılarda görebileceksiniz. Blogger geçmişime dayanarak blog yazılarına çok önem veriyorum. annelerin pek çok faydalı bilgiyi bloglardan edindiğine inanıyorum. Bu da www.handykids.com.tr yi sadece ürün satan sitelerden ayıran en önemli özellik olacak.

Handy Kids’te ne tür ürünler bulabilirim?


Handy Kids’de birçoğu hazır kit halinde aktivite setleri bulabilirsiniz. Tamamı çocuğunuzun el becerilerini geliştirmeye yönelik ahşap setler, alçı aktivite setleri, elişi setleri, maske yapma setleri, boyama setleri, köpük aktivite setleri bulabilirsiniz. Hazır kitlerin yanı sıra bolca değişik aktivite malzemeleri de bulabilirsiniz craft paketleri, şönil, makas , boyama örtüsü tarzı ürünlerle aklınızdaki aktiviteleri kolaylıkla yapabilirsiniz.


5 yorum:

Adsız dedi ki...

İkinizi de seviyor ve bloglarınızı takip ediyorum. Nurti de çok fazla aktif olmasam da izliyorum sizi :)birgün bende zaman bulup sizler kadar iyi şeyler yapabilsem yazabilsem keşke. Sevcan yani adrian sevcan :)

boyama oyunları dedi ki...

Güzel bir blog yeni takip etmeye başladım.

www.ekiszamani.com dedi ki...

Güzel bir paylaşım teşekkür ederim

Adsız dedi ki...

Appreciating the time and energy you put into your website
and in depth information you offer. It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same out of
date rehashed material. Great read! I've saved your site and I'm adding
your RSS feeds to my Google account.

Here is my web page: Corporate Movers

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.