27 May 2013

Pembe Gardırop: Kızına özgün çocuk elbiseleri arayanlar için...


Daha önce de blogda bahsettiğim bir girişimi tekrar tanıtmak istiyorum. Çünkü sahibi olan Boray Hanım, yazıdan sonra çok güzel bir jest yapıp o muhteşem elbiselerden birini Eloş'a göndermiş. Ela da, ben de, annem de...  Hepimiz bayıldık. Çok güzel bir elbise. Standart elbiselere göre çok farklı. Üzerinde bir masal var. Her gece anlatmaya/dinlemeye doyamadığımız ejderhalar, prensesler var. Şatolar, anahtarlar. Tam bize göre...  Elbisenin kendisi bir masal...                                                                      

Teşekkür etmek için konuşalım derken sohbet derinleşti. Ve ben bir kez daha bu blogu açtığıma, böyle özel insanlarla tanıştığıma çok memnun oldum. Bir anne düşünün... Kızının estetik duygusunu keşfediyor. Görüyor ki, çocuk her kıyafeti giymiyor. Tercihleri var, zevkleri var. (Böyle bir annenin kızı olduğu için genetik bir bağlantı da var sanırım:) Ona kıyafet dikmekle başlıyor. İstediği kumaşları bulamıyor, getirtiyor. Elbiseler biricik. Özel tasarım. Her biri ayrı bir hikaye. 

Buradan inceleyebilirsiniz: http://www.pembegardirop.com/
Buradan beğenebilirsiniz: https://www.facebook.com/pembegardirop  

Eğer kızınıza özel bir elbise alacaksanız mutlaka düşünün derim. Almayacaksanız da en azından facebookta beğenin. Böyle girişimler duydukça, annelerin hikayelerini dinledikçe o kadar inanılmaz şeyler öğreniyorum ki. Boray Hanım nasıl desem, çok ince, çok düşünceli. Hediye paketinden, yanında gelen taca kadar detaycı, özenli. Çok az böyle insan. O nedenle rastlayınca gerçekten çok etkileniyorum. Destek olmamız lazım.

Hayaller kurup, peşinden giden insanlara bayılıyorum. Bize ilham oluyorlar. 

Bir de şu var. Bazı kızlar elbise delisi oluyor malum. (Tayt/pantolon dolaşan kızım okulla beraber "sadece" elbise giymek istediğini ifade ediyor. Kendi kıyafetini kendi seçiyor tabi... ) Çocuklara giydirilen alınan çok elbise var. Benim kişisel tercihim bol renkten yana. Canlı renkler, çocuk gibi kıyafetler. Elbise ama neşeli... Hikayesi olan, canlılığı olan, bakınca insanın içi açılan türden... O yüzden bayıldım.... Siz de bakın, bakalım beğenecek misiniz?
Boray Hanım'a kucak dolusu sevgiler ve özel teşekkürler... 


10 yorum:

Bademle Buduk dedi ki...

paylaşım için teşekkürler, hemen siteyi inceliyorum...

coraline dedi ki...

gerçekten çok güzel ve değişik elbiseler fakat biraz pahalı sanki gündelik kullanım için. tabii gelir grubuna göre değişir ama kreşe ya da sokağa çıkarken giydirmek için pahalılar bence.

Ozgur dedi ki...

Teşekkürler Bademle Buduk:)

caroline:
Evet günlük değil de özel gün elbisesi olarak düşünmek lazım. Doğum günü, kutlama, misafirlik:) elbisesi

Duru'nun annesi dedi ki...

Çok yakışmış maşallah, güzel günlerde giysin...

bebek arabaları dedi ki...

Bu düşüncede olduğunuz için sizi tebrik ederiz.

Adsız dedi ki...

Sonos Cellular Speakers

my weblog; salvage

Gözde dedi ki...

Merhabalar,

Blogununuza bayıldım. Tebrik ederim. 2aylık bebişim için araştırma yaparken keşfettim sizi:) Birkaç konuda tavsiyelerinizi istiyecektim ancak mail iletişim adresinizi bulamadım. Ulaşabileceğim mail adresi paylaşırsanız sevinirim. Sevgilerimle
Gözde

nurettin dedi ki...

gerçekten çok güzel. her yerde aynı kıyafetleri görmekten sıkılıyor insan başarılar diliyorum. bizimde böyle bir girişimimiz var. www.netatliseyler.com çocukların çizimlerini oyuncak yapıyoruz bekleriz :)

Mira Kaan dedi ki...

Merhabalar;

Hamileliğimin ilk gününden beri beğenerek takip ettiğim blogunuzun takipçilerine ve size bir önerim var. Şu 25 haftalık hamileyiim ve doğum yapacağım hastane Kadıköy Şifa. Muayene sırasında öğrendiğim, Kadıköy Şifa'nın InstaBebek diye bir yarışması var, www.instabebek.com adresi üzerinden devam ediyor. Şu an 2. etabı var, mutlaka katılın. Blogunuzda paylaştığınız fotoğraflar bir harika çünkü.

alanya merkezdeki oteller dedi ki...

Tatlılığa bak şunun yaa tam yemelik